Egyúttal rálelhettek az Édenkertre is, ahol az világtörténelem legelső temploma is felépült?
Baalbek városa Libanonban, a Libanon és az Antilibanon hegység közötti Bekaa folyó völgyében, 1170 m tengerszint feletti magasságban fekszik.
A napjainkban mintegy harmincezer lakossal rendelkező település a római korszakból ránk maradt monumentális, de finoman kidolgozott romtemplomairól híres, abból az időből, amikor ez a Római Birodalom egyik legnagyobb szakrális épületcsoportja volt…
A libanoni Baalbek valószínűleg az emberiség legősibb szent helyeinek egyike, amelynek első templomát a Nap tiszteletére emelték, de állítólag a város közelében van eltemetve az első ember, Ádám is.
Itt található az a gigantikus kőterasz is, amelynek keletkezéséről csupán találgatnak a régészek, miközben számos kutató szerint nem más ez, mint a világ első űrrepülőtere, legalábbis egyes paleoasztronautikai elméletek szerint.
De kanyarodjunk vissza Ádámra.
Eredetileg számos kutató úgy vélte, hogy az Édenkertben lehet eltemetve Ádám, még annak ellenére is, hogy eredetileg a Bibliában is leírják, hogy Ádám és Éva kiűzetett a Paradicsomból.
Ennek megvan a nyomós oka, és ha igazak az Ádámról és Éváról szóló legendák, akkor Baalbek egyúttal maga az édenkert is lehetett.
Legalábbis néhány értelmezés szerint a része lehetett annak a területnek, melyet egykor Paradicsomnak hívtak és nem véletlenül emelték itt fel a világ első templomát.
Ennél régebbi szakrális helyszínt ugyanis jelenleg nem ismer az emberiség.
Ádám és Éva a Paradicsomban esett bűnbe, amikor a tiltás ellenére evett a jó és rossz tudásának fájáról, ezért kiűzték őket a Paradicsomból.
Az üdvözültek azonban mind ide kerülnek vissza.
Vajon az Édenkert tényleg létezett, vagy ez is csupán a szimbolikus helyek közé tartozik? Zavarba ejtő, hogy a Biblia is valós területként beszél róla.
Valami azonban mégsem stimmel a területtel, hiszen a DNS-vizsgálatok nem ide, hanem Afrikába teszik az emberi faj bölcsőjét.
Azon belül is Botswanába, vagyis a fekete kontinens déli csücskébe, a Zambézi folyótól délre.
Éppen ezért a mai napig viták vannak róla, hogy hol is volt valójában az Édenkert, ha egyáltalán valóban létezett.
Egyesek esküsznek rá, hogy Baalbek a kulcs, és Ádám is itt van valahol eltemetve, míg mások erről egyáltalán nincsenek meggyőződve.