A híres fizikus tűpontos jóslata került elő a világvégére vonatkozóan.
A történelem során számos különböző kultúra és vallás létezett, amelyek egy bizonyos “világvége” forgatókönyvet határoztak meg dátummal együtt.
Sok ilyen dátumon túljutottunk anélkül, hogy bármi történt volna, a legutóbbi 2012 volt, amelyet a maja naptár szerint az emberiség utolsó napjának tartottak.
A különféle kultúrák által bemutatott világvége forgatókönyvek kiterjedt listáját találjuk, amelyek többsége Krisztus előtt íródott.
Ezekben a forgatókönyvekben az a közös, hogy hiedelmeken alapulnak, és egyiknek sincs olyan hangzatos oka, hogy pontosan miért fog eljönni a világvége.
Minden olyan esemény, amelyet a modern történelemben megjósoltak, csak a matematika felhasználásával történt, amely vitathatatlanul technológiai evolúciónk eszköze is. Létezik azonban egy “világvége” elmélet, amely nem hiedelmeken, hanem matematikán alapul.
Az a személy, aki kitalálta ezt az elméletet, nem más, mint Isaac Newton, a történelem egyik legnagyobb matematikusa. Amellett, hogy híres volt arról, hogy megalkotta a fizika alaptörvényeit, amelyek a modern tudomány pilléreivé váltak, ő alkotta meg a számítást is, amit minden nap használunk.
Az elmélet nem egy régi legenda, hanem Issac Newton írta le egy papírra, és 1704-ben kelt. Newton köztudottan arról ismert, hogy olyan papírdarabokra írta műveit, amelyek többnyire elvesztek.
Ezt a bizonyos papírdarabot azonban megőrizték és több száz évvel később fedezték fel újra.
A matematikai egyenletek mellett hét pont is leegyszerűsíti, hogy miért lesz világvége 2060-ban. Nem csak a matematika, hanem a Dániel könyvében szereplő alap vezette idáig.
Azok számára, akik esetleg nem tudták, Dániel könyve (más néven Dániel próféciája) a kereszténység legrégebbi testamentuma, amely az emberiség legelső lépéseire összpontosít vallási szempontból.
A könyv nagy hangsúlyt fektet a bibliai apokalipszisre és arra is, hogy ez hogyan történhet meg.
Azok, akik olvasták Dániel könyvét, nagyon is megértenék, hogyan állt elő Newton az elmélettel, de amit papírra írt, az nagyon egyszerű kifejezésekkel magyarázza el.
Sok megemésztenivaló van benne azok számára, akik nem ismerik jól a kereszténységet. Először is, a “világvége” kifejezésnek számos jelentése van ebben a világban, de amit Newton a világvége alatt értett, az más, mint amit a legtöbben a világ végeként emlegetnek.
A legtöbb ember úgy határozza meg, mint a létezés vagy emberiségünk vége, amikor mindannyian meghalunk.
A “világvége,” amelyre Newton a Dániel könyvén alapuló elméletben hivatkozik, az, hogy Jézus ekkor fog visszatérni, és békét hoz ennek a világnak azáltal, hogy egy egész évezredig uralkodik.
Jézus felgyújtaná mindazokat, akik megrontották a kereszténységet saját személyes hasznuk érdekében, és mindannyiunkat megtanít harmóniában élni.
Azok, akik szembeszállnak vele, szembenéznek haragjával, és akik átölelik, azok szeretetével találkozhatnak.
Newton hiedelmei és matematikája alapján a világvége 1260 évvel a Szent Római Birodalom megalapításától számítva következik be.
A Szent Római Birodalom 800-ban alakult, így ha összeadjuk a két számot, látni fogjuk. Az ok, amiért a Szent Római Birodalom létrejöttét választotta, Dániel könyvében található.
Igaza van Newtonnak ezzel az elmélettel? Csak az idő fogja eldönteni, de a Newton által elméleti és gyakorlati alapon végzett munka nagy része helyes és hihető, ami felveti, hogy Newtonnak igaza lehet.
Nem csak Newton elmélete, hanem társadalmunk életmódja és viselkedése az, ami miatt sokan gondolják azt, hogy közel a vég.
Már az első generációs mesterséges intelligencia az MIT egyik projektjében 1973- ban arra mutatott rá, hogy szokásaink alapján a világnak ebben a században valamiféle vége lesz.
Igen, technológiai szempontból fejlődünk, de ami a társadalmi vonatkozást illeti, emberi lényként is fejlődünk.
Legtöbben elfelejtjük, miről is szól az emberi lét. Ha Jézus nem jön el, hogy rendbe hozzon minket, akkor ez a világ, beleértve annak teljes lakosságát, így vagy úgy, de égni fog ebben a században.
Nem a pokol tüzében való égésre kell gondolnunk, hanem tömegpusztító fegyverekre.
Ha belegondolunk, talán erre hivatkozott az ószövetség mindvégig, amikor azt mondta, hogy a pokol tüzében fogunk égni.
Forrás: ÚjVilágtudat