Ha ez a lufi kipukkad, akkor az emberiség a gazdasági kőkorszakba süllyedhet vissza…
Ez az ábra – amit lent láthatsz – minden feltárul, és egyúttal mindenről lerántja a leplet, ami a világgazdaságban a színfalak mögött zajlik.
Az ábrán a terület jelzi, hogy az adott ország számszerűen mekkora szeletet hasít ki a világ összes tartozásából, a színskála pedig azt mutatja, hogy a saját bruttó hazai össztermékükhöz mérten mennyi az államadósságuk (a sötétlila a 0 százalék, a sárga pedig a 200 vagy több).
Magyarország ott bujkál a bal alsó sarokban, Németország mellett…
A vizualizáció megjegyzi, hogy bár Japán államadóssága GDP-arányosan kiemelten magas, a tartozásainak java az országon belül van (hiszen egy ország nem csak más országoknak tartozhat, hanem akár saját polgárainak is, például állampapír formájában.)
Venezuela a rohamos infláció és az amerikai olajszankciók miatt szintén sokat rontott az államadósság-GDP arányán.
Sokak szerit ez egyértelmű célja és terve volt az USA-nak ezzel az egésszel.
Az egész ábrának egy nagyon fontos tanulsága van, ami egyúttal egyfajta előjel is a jövőre nézve:
Mégpedig az, hogy a világ legnagyobb országai rendelkeznek a legnagyobb felhalmozott adóssággal.
Egyúttal ez azt jelenti, hogy a világot a markában tartó szűk, ámde mindennél gazdagabb elit, a világ uzsorahiénái már teljes kontroll alatt tartják a bolygót.
A világ kormányainak összesített adóssága 64 trillió dollárt is eléri.
Ez azt jeleti, hogy hamarosan valóban megtörténhet az a bizonyos nagy pénzügyi RESET, azaz újraindítás, melyet már egy idje előre jeleznek a szakemberek.
Vagyis egy újabb, a 2008-as válsághoz hasonló válság érkezhet, ez azonban még az előzőnél is nagyobb lesz és sokkla kártékonyabb.
A célja mivel szándékos, egyértelműen az, hogy a nincstelenebbek még nincstelenebbekké, a gazdagabbak pedig még tehetősebbekké váljanak.
Így kívánja még inkább megerősíteni pénzügyi alapját a világot a markában tartó, 300 szupergazdag családból álló kör.