Megvan az Excalibur? Német régészek egy több ezer éves szuperfegyverre bukkantak.
Nördlingen városában találták egy sírban. Mellette egy férfi, egy nő és egy fiú csontjai, valamint egyéb bronztárgyak találhatók.
A feltételezések szerint a Kr. e. 14. század végéről származik. Nyolcszögletű markolata van.
Az állapota olyan jó, hogy „szinte még mindig ragyog”
– állítja a bajor műemlékvédelmi állami hivatal (BLfD).
Egy ilyen kard előállítása bonyolult volt, mivel a markolatot ráöntötték a pengére.
Úgy tűnik, a nördlingeni kardot nem használták harcban, de úgy vélik, valódi fegyver lehetett, nem csak dísz.
Egyesek már az Excaliburról beszéltek a felfedezés kapcsán, ami azért is képtelenség, mert sem korban sem térben nem passzolt össze a felfedezés és az Excalibur története.
Ugyanakkor az Excalibur legendája a mai napig az egyik legizgalmasabb rejtély a világon.
Az Excalibur legendáját szinte mindenki ismeri.
A beautifully preserved bronze sword w/ a gorgeous integral octagonal hilt that dates from the end of the 14th century BCE — the Middle Bronze Age — was recently found in a Bavarian grave site…
— Steven Ashley (@steveashleyplus) June 15, 2023
(BLFDBayern) auf Deutschhttps://t.co/QOdtISnE1f pic.twitter.com/R5eiKrb5Oc
A hatalmas erővel bíró történelmi ereklye, Artúr király mitikus kardja, amit a mese szerint, ha valaki sikerrel kihúz a sziklából, akkor ő lesz a harcos, aki megvédi Angliát. Történészek egy csoportja úgy gondolja, a relikviát elpusztították, valójában senki nem látta.
ha létezett is, ma már biztosan vagy egy rejtett helyen van, vagy pedig valóban darabaira zúzták valamikor.
Az Excalibur valóságos sztorija 1148-ig nyúlik vissza, és Galgano Guidottihoz kötődik, aki a Siena megyei Chiusdino (Toszkána, Olaszország) mellett született.
Fiatal éveit gazdag lovagként töltötte, majd 1180-ban elhatározta, hogy Jézus szavait követi, és álmában gyakran megjelent előtte Mihály arkangyal, aki egyszer utasította, hogy mondjon le minden földi birtokáról.
A férfi azt válaszolta, ez olyan nehéz lenne, mint egy kő felosztása, bizonyíték gyanánt pedig kardját a mellette lévő sziklába taszította. Meglepődött, amikor a fegyver áthatolt a kemény felületen, akár a vizen.
Guidottit a történtek után elragadta a lova és elvitte arra a dombtetőre, ami álmában is megjelent neki. Ott beleszúrta kardját az első sziklába, ami örökre a kőben maradt.
A kard legendája számtalan változatban ismert, ezért a mai napig nagy az “összevisszaság” a múltjával kapcsolatban.