Ha ez bebizonyosodik, akkor végig hazudhattak az emberiség múltját illetően.
Furcsa dallamokat énekelt a Memnón-kolosszus, de nem ez az egyetlen furcsaság, ami életet az egyiptomi szobor különös legendáját.
Állítólag ugyanis földönkívüli istenség szobra lehetett.
Ezért is semmisítették meg idővel az arcát, hogy az emebriség soha ne lelhessen ráa végzetes titokra.
A szobor valójában egy szoborpáros egyike, melyet Memnón-kolosszusokként ismer a világ. A Nílus partján, a thébai nekropolisz területén állnak mintegy 3400 éve.
Állítólag mindkét szobor magát a fáraót formálta meg kvarcithomokkőből. 16-18 méter magasak, talapzatuknál az uralkodói család fontos tagjainak vésett képmásaival és ugyancsak vésett hieroglifákkal.
A szobrok egyike, az északi, egy földrengés alkalmával, mint azt egy i. e. 27-es, Sztrabón írta szöveg elárulja, összeomlott. A romossá vált szobor körül ekkor kezdett kibontakozni a legenda, hogy minden hajnalban énekelni kezd.
Az összeomlás következtében ugyanis halk morajlás hallatszott belőle minden hajnalban.
Ennek okát a mai napig nem sikerült egyértelműen megmagyarázni, egyesek szerint földönkívüli “jeladó” lehetett, legalábbis a paleoasztronautika képviselői szerint.
Egy másik lehetséges tudományos magyarázat szerint valószínűleg a kövek közül párolgó harmat, a hajnali szellő és az emelkedő hőmérséklet miatt lehetett.
A szobor, mint a képeken is látszik, áll, holott a legenda egy rommá omlott képmást említ.
A magyarázat az, hogy Septimus Severus császár szerette volna elnyerni a jósolni tudó szobor kegyeit, és 199-ben helyreállíttatta azt.
Földönkívüli fáraó szobra?
Nagyon sok teória merült fel ennek kapcsán.
Sokak szerint ugyanis az egyiptomi fáraók egy része kozmikus kötődéssel rendelkezett, nem véletlen, hogy a piramisok is csillagászatilag voltak tájolva, és hogy a fáraók sírkamráiból rá lehetett látni egy lyukon át a csillagokra.
Vagy ott van a híres Naphajó, mely állítólag a levegőbe tudott emelkedni, és el tudta vinni a fáraó lelkét a “másvilágra”, ez pedig akár egy űrhajó korabeli leírása, ábrázolása is lehetett.
Tényleg földönkívüli uralkodói voltak Egyiptom birodalmának?
Valóban “idegen arcot” ábrázolt a szobor?
Ezt csak azok tudják, akik valaha láthatták, a leiratokból és dokumentumokból ma már semmi sem biztos – vélik a paleoasztronautika képviselői.