Az EEA adatait elemezve borzalmas adatok láttak napvilágot.
Nem véletlen, hogy Budapesten – és úgy általában a magyar nagyvárosokban – feltűnően magas a tüdőrák és egyéb légzőszervi betegségek előfordulása?!
A nagyvárosok légszennyezettsége jelentősen csökkent a koronavírus miatti kijárási korlátozások idején.
A Financial Times az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) adatait elemezve arra jutott, hogy Budapest az egyetlen város Európában, ahol már most meghaladja a nitrogén-dioxid szint a korlátozások előtti időszakét.
Annak ellenére következett be mindez, hogy számos európai városhoz hasonlóan Budapest is segítette az alternatív közlekedési módok elterjedését, például új biciklisávok felfestésével.
Magyarországon azonban indokolatlanul hosszú ideig, július 1-jéig ingyenesen lehetett parkolni a nagyvárosokban, ami egyértelműen megnövelte az autósforgalmat, ezzel együtt pedig a légszennyezést.
Minden bizonnyal ez állhat az EEA megdöbbentő fővárosi adatai mögött
-írja az Mfor.
Ugyanakkor európai szinten is az látszik körvonalazódni, hogy az emberek tartanak a tömegközlekedéstől, ami az autóforgalom növekedéshez vezet:
A londoni metró mostani utasforgalma mindössze 12 százaléka a járvány előttinek.
Sokak szerint ez azért nagy baj, mert Budapesten a rossz leevgő gyilkol.
Ugyanis bizonyított tény, hogy jóval magsabb a légszennyezés miatt tüdőbetegségek aránya az ilyen helyeken.
Magyarországon és Budapesten pedig kivételesen nagy a tüdőrákosok és asztmások, egyéb légúti betegségben szenvedők aránya.