Ezt magyarázza meg valaki. A tudósok is tanácstalanok!
Lehet, hogy valamilyen elsüllyedt történelmi ereklye. Ám sokkal valószínűbb, hogy egy még ismeretlen tengeri élőlénytől származik.
Esetleg a tojása lehet. Mutatjuk a videót róla.
Alaszka csendes-óceáni partjainál, az óceán fenekén fedeztek fel egy titokzatos aranygömböt, amely egy ismeretlen tengeri lény által lerakott tojás lehet.
A sima tárgyat, amelynek közepén egy furcsa lyuk éktelenkedik, körülbelül két mérföld mélységben találta meg egy távirányítóval irányított kutató-tengeralattjáró.
Az amerikai Nemzeti Légkör és Óceán Hivatal (Noaa) tudósai, akiknek köszönhető e felfedezés, azt sugallják, hogy kikelt tojásról vagy tengeri szivacsról lehet szó.
A legtöbb szakértő inkább valmaiféle tojásról beszél.
Azonban egy eddig nem ismert élőlény tojása lehet az eddigi információk alapján.
A Noaa kutatói szerint valamiféle tojás. Egy távirányítással működtetett kart használtak a tojás megbökésére, így kiderült, hogy annak fala finom, „bőrszerű”. Ezután óvatosan „felszívták” egy kis részét egy cső segítségével, hogy laboratóriumban teszteljék (ez is látható a lenti videón).
A kutatás a Seascape Alaska 5 expedíció része, amely szeptember 15-ig tart majd.
Az óceán fenekéről készült képeken a tárgy aranyszínű volt, de ezt a tengeralattjáró fényszóróinak visszaverődése okozhatta. A laborban már barnássárga színe volt.
Természetesen azonnal őrültebbnél őrültebb találgatások is napvilágot láttak.
Egyesek szerint ugyanis az sem kizárt, hogy a hírhedt Cthulhu óriási szörny tojásairól lehet szó.
Cthulhu egy fiktív űrbéli lény, mely először H.P. Lovecraft 1926-ban írt, „Cthulhu hívása” című novellájában jelent meg, melyet 1928-ban adtak ki a Weird Tales c. amerikai filléres magazinban.
Cthulhu több sci-fi és fantáziaműben szerepel mint a végső borzalom és gonosz megtestesítése.
A lény azonban kitalált, így a valóságban ugyan nem létezik, de egy hozzá hasonló mélytengeri lény, szörny léte valóban nem zárható ki teljesen az óceánjaink mélyén.
Kerry Howell professzor, a Plymouth Egyetem mélytengeri ökológusa elmondta, hogy nem szokatlan új fajokat találni egy-egy mélytengeri kutatás során.
Ugyanakkor ezeket be tudják mindig sorolni valamilyen csoportba.
Szerinte ami itt érdekes lehet az, hogy nem tudjuk, vajon egy tojásról vagy valamilyen ismeretlen szivacsról lehet-e szó.
Ha tojás, akkor Howell professzor ilyet még biztosan nem látott elmondása szerint. Meglehetősen nagy, a halak pedig kis tojásokat raknak le.
Szerinte a DNS-vizsgálat arra jó lesz, hogy valamilyen rendszertani kategóriába el lehessen helyezni, ám ahhoz vélhetően kevés lesz, hogy a pontos fajt is megmondják, hisz csak egy kis részletét fedeztük fel a mélytengeri élővilágnak.