Egyesek szerint egy világméretű katasztrófa előjele, mások szerint a Belső Föld birodalmának lejárata.
A NASA a hét egy olyan friss felvételt tett közzé a Földről, ami egy nagyon csúnya, sötét folt takarja el bolygónk igen jelentős részét.
A fél észak-amerikai kontinenst beborító sötétség ugyanakkor szerencsére nem valami világméretű katasztrófa jele.
Még annak ellenére sem, hogy sokakban ez vetődött fel első körben.
Ezzel egy időben olyan pletykák is szárnyra keltek, hogy Agartha, a belső föld birodalmának lejárata, vagy annak valamiféle asztrális kivetülése jelent meg és látható a felvételen.
Egyikről sincs szó a tudósok szerint, hanem mindössze csak a Hold árnyéka, amit az űrkutatási hivatal egy klímafigyelő műholdjának kamerája örökített meg.
A napfogyatkozást az amerikaiak legjobban a Portland-Albuquergue-San Antonio vonal mentén figyelhették meg, azaz, itt sötétült el az ég (és a Föld) legjobban.
Ugyanakkor még itt sem volt a teljes napfogyatkozásra jellemző sötétség, mivel a fogyatkozás csak ún. gyűrűs fogyatkozás volt, aminek során a Hold körül azért egy vékony kerek csíkban még lehet látni a Nap koronáját és fényét.
Ennek oka az, hogy a fogyatkozásra akkor került sor, amikor a Hold az egyik legtávolabbi pontján volt pályájának a Földtől, és emiatt már nem tudta tökéletesen kitakarni a napot a peremek mentén is.
Ennek ellenére a csillagból érkező fény 99%-át így is elnyelte, és emiatt vetette azt a sötét foltot, árnyékot a Földre az esemény alatt.