A Minnesotai Egyetem elemzése azt mutatta, hogy a világjárvány 18-24 hónapig is eltarthat, és az első hullám kiugrását egy hatalmas “tüske” követheti…
Orbán Viktor nemrég a Kossuth Rádiónak nyilatkozva azt mondta, hogy már készülnek a járvány elvonulására, ugyanakkor nagyon valószínű, hogy fel kell készülni egy úgynevezett második hullámra is.
Ezt az általa fogadott tudósokkal és virológusokkal egyeztette, akik szintén erősen gyanítják, hogy lesz egy újabb hullám, valamikor októberben vagy novemberben.
Azóta már több más nagy kutatólabor, sőt, külföldi tudósok, egyetemek kutatása is arra jutott, hogy még nem vagyunk túl a járvány nehezén.
Sőt, valószínű, hogy a koronavírus második hulláma sokkal erősebb lesz, mint az első.
Ha az első, most tomboló hullám egy emelkedés volt a görbén, akkor a második, ősszel érkező hullám egy kiugró tüske lesz
– jelentették ki.
A kijelentésüket a Minnesotai Egyetem és más tudóscsoportok kutatói arra alapozzák, hogy a vírus nagy hasonlóságot mutat az 1918-as spanyolnáthával.
Az pedig egy második hullámban ugyanúgy visszatért, ami sokkal pusztítóbb is volt, mint az első.
Bízzunk benne, hogy nem lesz ennek még egy hulláma, de ha igen, akkor az intézkedések egy részéről nem fogunk tudni véglegesen lemondani.
Vagyis az elkövetkező 18-24 hónapot, majdnem 2 évet úgy kell élnünk, hogy azt a koronavírus árnyékában tesszük.
Vagyis alapjaiban változtathatja meg az életünket és a jövőnk.
Sokan a vakcinában reménykednek, vagy valamiféle univerzális ellenszerben, ez azonban még nem biztos.
Ráadásul a német tudósok arra is figyelmeztetnek egy új kutatásban, hogy könnyen lehet, hogy a nyájimmunitás elmélete is eleve bukásra van ítélve, mert nem biztos, hogy nem lehet újra megfertőződni a koronavírussal.