A csípésük pokoli fájdalommal tud járni, és meglehetősen agresszívek.
Nagyjából az új koronavírussal egy időben egy másik, és annál sokkal nagyobb veszélyes lény is partra szállt az Egyesült Államok nyugati partján: az ázsiai óriás darázs idén decemberben jelent meg Washington államban.
Az első példányok szakértők szerint egy kínai teherhajó szállítmányával érkezhettek.
A vespa mandarinia, ami általában is nagyobb az amerikai és európai darázsféléknél, a királynői pedig az 5-5,5 centis testhosszt is elérhetik, a mérge, agresszív természete és különösen brutális fullánkja miatt emberekre is veszélyes. Ráadásul a színezete miatt igen látványos a megjelenése:
Az ázsiai óriásdarazsat azért hívják gyilkos darázsnak is, mert nemcsak agresszív, de csapatban szeret támadni, egy ilyen roham alkalmával pedig egyes mérgeskígyó-fajokéval megegyező méregmennyiséget tudnak az áldozatuk bőre alá juttatni
– magyarázta a New York Times-nak Jun-icsi Takahasi, a Kyoto Sangyo University kutatója.
A mérgük önmagában nem számít halálosnak, csak igen fájdalmas csípéssel jár, ám ha valakit több szúrás ér és érzékeny az anyagra, belehalhat.
Márpedig ezek képesek és szoktak is csapatokban támadni.
Ráadásul a faj valósággal gyilkolja a házi méheket, amik így is a kipusztulás szélén állnak.
Ha a méhek eltűnnének a Földről, akkor az emberiséget 4 éven belül globális élelmiszerválság fenyegetné.
A Washington államban megtalált első fészekhez kirendelt szakértőt, aki a boly kiirtására érkezett, hét helyen csípték meg a profi védőruháján keresztül.
Conrad Bérubé utána azt nyilatkozta, hogy a karrierje során elszenvedett többezer csípésből ezek voltak a legfájdalmasabbak.
Az amerikaiak most a nyugati parti állam hatalmas erdőségeiben próbálják megtalálni a gyilkos darazsak fészkeit, hogy megsemmisíthessék őket.
Hogy az egész még katasztrófafilmesebb legyen, a 30 kilométeres óránkénti sebességnél is gyorsabban repülő, hatalmas rovarok olyan meleget csinálnak a fészkükön belül, hogy a kutatók azon gondolkodnak, hogy hőrérzékelős kamerákkal próbálják kiszűrni a telepeket.
A faj kínai szállítmányokkal Európában már a kétezres évek elején megjelent, azóta küzdenek az elterjedése ellen.
Sokan összeesküvéseket szőnek a jelenség köré, és máris megjelentek olyan okfejtések, miszerint a koronavírus mellett ez is Kína egyfajta szándékos, biológiai hadviselésének része, amivel a világot akarja legyalulni, az egyes országok gazdaságát tönkretenni.
Emögött azonban nincsenek konkrét bizonyítékok.
Forrás: 444.hu