A központi csillagunk 11 éves aktivitási ciklusokon megy keresztül, de azt, hogy a ciklus mennyire aktív,
vagy mikor következik be a maximum, azt előre pontosan nem lehet tudni, és úgy tűnik a tudósok korábbi jóslatai nem váltak be, ugyanis a vártnál jóval hamarabb és nagyobb erősséggel következhet be a jelenség.
A NASA és az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutatási Hivatal eddigi számításai szerint 2025 júliusában lesz a következő gyengének nevezhető napciklus maximum, ám a legfrissebb előrejelzés teljesen mást mutat.
A jelenlegi állás szerint már 2024 negyedik negyedévében bekövetkezhet a ciklus csúcspontja, sőt, az erőssége is nagyobb lehet.
A napfoltok száma kétszerese lehet a korábban jósolt számnak, ám így sem kell aggódnunk, a tudósok szerint a Föld mágneses pajzsa elegendő védelmet fog nyújtani.
Azonban a GPS műholdak megsérülhetnek nagyobb napkitörés során, és sokkal intenzívebb északi fényre számíthatunk majd.
Természetesen biztosat egyelőre nem lehet tudni, ugyanis a kutatók folyamatosan figyelik a Napot.
Mindez egyesek szerint azért aggasztó, mert korábban felröppentek különféle kevésbé megalapozott hírek egy 2025-ös világvégével kapcsolatban.
Az elmélet azonban valamennyi valós veszélyre hívja fel a figyelmet.
A konteó azt állította ugyanis, hogy egy napvihar fogja visszabombázni a kőkorszakba a teljes emberi civilizációt.
Ráadásul tovább csűrték a dolgot és azzal is kiegészítették a dolgot, hogy az elit már rég tud a 2025-ös, vagyis mostmár 2024-es világvégéről és gőzerővel építik a kozmikus sugárzásnak is ellenálló “mentő bárkákat” amin túlélhetik a vészt.
A világot ugyanis egy erős mnapkitörés fogja végérvényesen elpusztítani.
Nos, bár a konteó meglehetősen eltúlzott, annyi valóságalapja van, hogy a Napciklus csúcspontján valóban keletkezhet olyan Napkitörés, mely ha elég nagy erejű és pont telibe kapja a Földet, akkor világszintű zavarokat vagy akár katasztrófát idézhet elő.