Az EMMI tájékoztatása szerint alig egy hét alatt már újabb 12 gyereknél kellett azonnali kórházi kezelés.
A Heim Pál Gyermekkórházon kívül másik négy egyetemi kórház igyekszik minél magasabb színvonalon ellátni az ilyen panasszal hozzájuk kerülő gyerekeket.
2021 január 21. óta a COVID-19 járvány alatt a többszervi gyulladásos szindróma előfordulásának monitorozása érdekében a gyermek fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézmények ezen eseteket a diagnózis felállításától számított 48 órán belül jelenteni kötelesek a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) felé.
Az eddig eltelt időszakban összesen 12 bejelentés érkezett az NNK-hoz – írja az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Korábban mi is hírt adtunk róla, hogy számos gyereket kezeltek kórházban a koronavírus utáni gyulladásos betegséggel.
De nem csak a Heim Pál Gyermekkórházban, hanem a Semmelweis Egyetem klinikáján is
A többszervi gyulladásos szindrómában szenvedő gyermekek megfelelő ellátása jellemzően a III. progresszivitási szintű gyermekellátást biztosító fekvőbeteg ellátó intézményekben történik, mivel ellátásuk fokozott odafigyelést igényel.
Nemrégiben Novák Hunor gyermekorvos a közösségi oldalán osztotta meg, hogyan ismerhető fel a gyerekeknél a koronavírus, és hogy mi utalhat arra, hogy súlyos szövődmények alakultak ki.
Azaz mikor kell azonnal kórházba vinni őket.
A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet, mint szakterületért felelős országos intézet, az ország egész területéről fogadja azokat a gyermekeket, akiknél felmerül a többszervi gyulladásos szindróma.
Emellett az ország 4 orvosegyetemének gyermekklinikái szervezett módon segítik egymást abban, hogy ha előfordul a koronavírus utáni megbetegedés, minden gyermek a lehető leggyorsabban a legmagasabb szintű ellátást kapja.