A BioNTech vakcinája véget vethet a rák korának. 120 rákbeteg résztvevőn tesztelik a következő hetekben!
Egy melanómás beteg kapta meg elsőként a BioNTech cég rák elleni, kísérleti vakcináját, a BNT111-et, amit a vizsgálat során egy immun-onkológiai szerrel, Libtayoval kombináltak.
120 résztvevőn tesztelik majd, hogyan működik együtt a két szer, mennyire hatékonyak, biztonságosak.
Az elképzelések szerint a koronavírus ellen is használt mRNS-alapú oltások daganatos megbetegedések ellen is bevethetőek lehetnek, akár személyre szabott rákvakcinák formájában is.
Bár a daganatos megbetegedések és a koronavírus által okozott betegség nagyon messze állnak egymástól, a technológia, mely során a vakcinában bejuttatott hírvivő RNS segítségével tanítjuk meg az immunrendszert a védekezésre, elméletileg rengeteg, jelenleg gyógyíthatatlan betegségnél is működhet.
A BNT111-01 vizsgálatot, amelyet a BioNTech a Regeneronnal együttműködve végez, több uniós ország – Spanyolország, Németország, Olaszország és Lengyelország – is jóváhagyta.
SZERETNÉNK AZ IMMUNRENDSZER EREJÉT HASZNÁLNI A RÁK ÉS A FERTŐZŐ BETEGSÉGEK ELLEN IS. SIKERÜLT BIZONYÍTANUNK AZ MRNS-VAKCINÁKBAN REJLŐ LEHETŐSÉGEKET A KORONAVÍRUS ELLEN, DE A RÁK IS GLOBÁLIS EGÉSZSÉGÜGYI PROBLÉMÁT JELENT, TALÁN MÉG A JELENLEGI VILÁGJÁRVÁNYNÁL IS SÚLYOSABBAT
– mondta Özlem Türeci, a BioNTech társalapítója.
Ez azt jelenti, hogy néhány éven belül ha sikerrel zárul a kísérlet, akkor gyakorlatilag történelmet írhatnak.
Véget érhet a rák kora.
Biztosak lehetünk benne, hogy ezt a napot majd piros betűs ünnepként fogják jegyezni az egész világon, és a ténykedő tudósok Nobel-díjat kaphatnak.