Megtörték a hallgatás jegét és elismerték, hogy létezik hidegfúzió.
Mit jelent ez?
Mi a baj a széndioxiddal?
Mire jók a széndioxid generátorok?
Milyen felfedezéseket tettek a széndioxid működésével kapcsolatban és hogyan lehetne azt hasznosítani?
Miért nagyobb a tüdőrák előfordulásának valószínűsége a völgyekkel tarkított kis falvakban?
Milyen hatása van a levegőnek ott, ahol a fűtéshez mindenféle anyagokat eltüzelnek az emberek?
Dr. Egely György és Jakab István beszélgetése a témában:
Létezik egy szűk elit réteg hazánkban is, különösen az MTA körül, akiknek “az a dolguk”, hogy minél több ígéretes találmányt elhallgassanak.
Ez az egész egy náluk sokkal nagyobb, titkos és nemzetközi szervezet hatására zajlik.
Arról nem beszélve, hogy kezdetektől fogva csak azt kutatnak, amit a hatalom enged.
Ez pedig sokat elárul az olajipar és más fosszilis energiahordozókra épülő ipari szereplő politikai és gazdasági összefonódásáról.
A tudomány rendkívül konzervatív.
Előrehaladni, tanszéken dolgozni, kutatási pénzt kapni csak az általánosan elfogadott témákra lehet. Új, eretnek témára teljesen kizárt pénzt kapni, és még akkor sem lehetséges, ha hamar megtérülne a befektetett összeg.
Annak idején Pasteur és Koch kísérleteit sem támogatták, pedig azok gyorsan megtérültek. Fleming, aki a penicillint fedezte fel, szintén nem kapott támogatást, pedig az egész emberiség érdeke volt, hogy mielőbb hasznosíthassák felfedezését. Tíz évig a kutya nem törődött vele.
Neumann János, ma elismert ember, annak idején elsőként jósolta meg a lézer megalkotását.
Vele sem törődött senki, nem segítették munkáját. A kutatás mai szervezése, struktúrája tökéletesen alkalmatlan az igazán új eredmények elérésére, mert kifejezetten a nyájat egyben tartani próbálja, és arra biztatja a kutatókat, hogy a Nagykörúton sétálva tegyenek meg új földrajzi felfedezéseket, és nehogy elmenjenek az ember nem lakta vidékre, mert ott még netán valami újat lehet találni.
Azt gondolnánk, hogy az AIDS-kutatás, ami nagyon fontos az emberiség jövője szempontjából, kivétel ez alól. Nem. A vírus felfedezése után az első tízezer áldozatig legyintettek, és csak utána kezdődött meg az intenzívebb kutatás.
A jelenség okának elsősorban a hatalmi és csoportérdekeket tartom.
Ezen keresztül vannak megfélemlítve az egyes kutatók, akik okkal félhetnek karrierjük derékba törésétől, állásvesztéstől. Emiatt nem nyúlnak bele a kellemetlen témákba.