A növények tényleg éreznek, méghozzá nem is akárhogyan.
Ideje újraírni a biológiai könyveinket!
A növényeink képesek vészjelzést leadni, ezt az utóbbi időkben számos független kutatás támasztotta alá.
A egyik legfrissebb kutatás is azt állapította meg, hogy a fű például a fűnyírás közben a friss fű illattal gyakorlatilag figyelmezteti a többieket, hogy vészhelyzet van.
Vagyis amikor érezzük a frissen nyírt fű illatát, az nem más, mint egy utolsó, tömeges segélykiáltás…
Tudósok egy lézerműködésű mikrofon segítségével vizsgáltak számos növényt, miközben megvágták, vagy épp leszakították őket, az eredmény pedig meglepő lett.
A felvett hanghullámok ugyanis kimutatták, hogy minden egyes alkalommal, amikor a növényeket sérülés érte, „sírásban” törtek ki azáltal, hogy hallható módon különböző gázokat eresztettek ki magukból.
Annak ellenére, hogy ezek a hangok az emberi fül számára hallhatatlanok, a kísérlet segítségével bizonyították, hogy az uborkák például szó szerint kiabálnak, amikor felszeleteljük őket…
A virágok pedig sírnak, ha leszakítjuk egy levelüket.
Első hallásra valóban rémisztő lehet, hogy minden, ami ezen a földön élőlény, az egyben érző lény is.
Az emberiség sokszor tudatosan, sokszor pedig akaratán kívül bántja az állatokat és a növényeket, ezzel pedig Földanyát is.
De mindennek ellenére az élet egy véget nem érő körforgás és ennek a körforgásnak a rendjébe beletartozik a tápláléklánc működése is.
Ennek tudatában mindig gondolkodjunk el azon, hogy menynire van nagy szükség letépni azt az egy virágot, vagy levágni egy fa ágait.
Feltétlen szükséges? Veszélyeztet valakit?
Gondoljunk arra, hogyha ugyan ma még nem elfogadott és nincs konszenzus róla, de ők igen is ugyanúgy éreznek és szenvedhetnek, mint az állatok…