Egyiptom a valaha volt egyik legfejlettebb, korát megelőző kultúra volt a sumerok után.
Nem véletlen, hogy a legtöbb rejtély hozzájuk és az általuk emelt különböző, időtálló építményekhez fűződik.
A történészek egy része és a mérnökök ma is értetlenül állnak ezelőtt, hogyan építhették a piramisokat, különösen a gízai nagy piramist.
Egyes régészek bizonyosak abban, hogy eddig nem ismert technológiákat alkalmaztak, és messze meghaladták a korukat.
A paleoasztronautika hívei szerint pedig nem kizárt, hogy ebben kozmikus vándorok voltak segítségükre, akik olyan technológiákat mutattak meg nekik, ami több ezer évvel előttük járt.
Több bizonyítékot is találtak már régészek arra vonatkozóan, hogy egyes ősi vagy ókori népek tisztában lehettek a hangenergia használatával, és azzal, hogy hogyan lehet pusztán hanghullámokkal tárgyakat a levegőbe emelni.
Sőt, Egyiptomban vannak nyomai annak, hogy az ókori időkben elektromos áramot használtak, és tisztában voltak annak működésével.
Nem úgy használták fel, mint a mai civilizációk, de kivételes gépekbe tudták vezetni, valamint a Fáraó Fénye legenda is összekapcsolódhat vele.
Visszatérve a hangenergiára: Egyiptomben képesek voltak ezek segítségével a magasba emelni roppant nehéz tárgyakat.
Ahhoz, hogy az egész hangenergia dolgot, és annak jelentőségét megérthessük, tisztában kell lennünk azzal, hogy egyáltalán mi is az, hogy hangenergia.
A hangenergiát a hanghullámok, vagyis az általuk keltett rezgések hozzák létre, miközben terjednek egy meghatározott médiumban – közegben.
A rezgések nyomás-hullámokat keltenek, amik a közeg bizonyos mértékű sűrűsödését, illetve ritkulását idézik elő.
Tehát a hangenergia mechanikus energia, semmilyen kémiai változáshoz nincs köze, csak a nyomáshoz, amit a rezgések okoznak.
A hangenergiát nem használják elektromos energia előállítására, vagy bármilyen emberek által használt energia előállítására, mivel az energia, amit a hanghullámokból nyerhetünk, meglehetősen kicsi.
Számtalan lelet utal arra, hogy Egyiptom a kort megelőző technológiával volt megáldva, feltételezhetően az ősi istenek által.
Erről azonban a mainstream média és a tudomány hallani sem akar, hiszen akkor minden, az előző emberiséggel kapcsolatos bomba is robbanna…
Ez a technológia nem használt fel elektromosságot, sem más mesterségesen előállított energiát, energiahordozót, noha Egyiptomban nagyon is tisztában voltak azzal, hogy mi is az elektromos áram, mivel bizonyos helyeken használták is.
Erre számtalan dombormű tesz utalást, sőt, találtak olyan vázákat, melyek egykoron ősi akkumulátorként szolgáltak.
Ezeket rekonstruálták, és valóban képesek voltak a mérnökök és hozzáértők működésbe hozni.
Sokak szerint egy régészeti lelet megmagyarázhat mindent, amit eddig a piramisok építéséről nem tudtunk.
Egy ősi levitációs szerkezet, melyet az egyiptomiak idejében hozhattak létre, vagy hozhattak a Földre az ősi asztronauták, akiket istenként tisztelt a nép.
Ez a szerkezet hanghullámok segítségével képes volt olyan rezonanciát kelteni, mely a tárgyakat a levegőbe tudta emelni, és ott tartani. Akusztikus ultraszonikus levitációs elven működhetett a sejtések szerint.
Egyiptomban több ilyen szerkezet maradványát is megtalálták.
Ezekkel emelhették a magasba a piramisokat alkotó több tíz tonnás monstrumokat, monolitokat és kőtömböket.
Vagyis ez lehet az a hiányzó láncszem, amit a piramisok építésével kapcsolatban kerestek eddig a mérnökök.
Ezek a dolgok mind apró nyomok, melyek egyértelműen arra utalnak, hogy Egyiptom és a világ más részei tisztában voltak dolgokkal, amiket állítólag az emberiség csak később fedezett fel.
Vagy talán csak “újra felfedeztük” azt, amit őseink már rég megcsináltak?
Vagy ők is csak ajándékba kapták ezt az ősi tudást a minket látogató földönkívüliektől…?