Világszenzációval felérő bejelentés!
Úgy vélik, hogy a szaúd-arábiai lelőhely jellegzetességei és régészeti maradványai közvetlenül egybeesnek a Biblia által leírtakkal.
A Biblia kivonulás könyve szerint Mózes vezette az izraelitákat a Sínai-hegyre, amelyet tűz, füst és mennydörgés vett körül.
A próféta ezután felment a hegyre, ahol találkozott Istennel, hogy megkapja a tízparancsolatot. Ezért a Sínai-hegy a zsidó, keresztény és iszlám vallások egyik legfontosabb szent helye.
Ryan Mauro, az alapítvány elnöke, aki közel-keleti szakértő, elmondta, hogy “Az egyik fő oka annak, hogy egyes tudósok azt állítják, hogy a kivonulás egy mítosz, az az, hogy alig vagy egyáltalán nincs bizonyíték arra, amit a bibliai feljegyzések a hagyományos Sínai-hegyről mondanak Egyiptom Sínai-félszigetén.”
-számol be róla az ÚjVilágtudat.
“De mi van akkor, ha ezek a tudósok valójában rossz helyen kerestek? Ha átmegyünk az Arab-félszigetre, akkor hihetetlenül meggyőző bizonyítékokat találhatunk a bibliai beszámolóra.”
A Biblia szerint Isten tűzként ereszkedett le a Sínai-hegyre. És azt állítják, hogy a hegy egyértelműen megfeketedett csúcsaival azt sugallja, hogy ez az a helyszín.
A kivonulás könyvében Mózes kinyújtja sétabotját, és Isten elválasztja a vizeket, és így el tudnak menekülni. A történet szerint a víz ekkor visszazúdult, és összezúzta az üldöző csapatokat.
Az alapítvány úgy véli, hogy a Nuweiba strand a legvalószínűbb átkelőhely, mert a vizsgálatok szárazföldi utat találtak a víz alatt.
Azzal érvelnek, hogy Dr. Lennart Moller svéd tudós által talált bizonyítékok feltárják a menekülő hadsereg maradványait.
Azt állítják, hogy megtalálták a korallba zárt szekerek alakját, bár a fém és a fa már rég feloldódott.
A Vörös-tenger túloldalán állítólag vannak bizonyítékok, amelyek egyeznek a bibliai Elim táborhellyel, amelynek 12 kútja és 70 pálmafája van, és tucatnyi vízforrása maradt meg a mai napig.
A gyanított Sínai-hegyhez vezető ösvényen egy hatalmas dombon magasodó szikla ül. Az alatta lévő szikla és domb hatalmas vízerózió jeleit mutatja, ez azonban olyan területen van, ahol nagyon kevés csapadék esik.
“Úgy véljük, hogy ez a különleges szikla lehet az a kő, amelyre Isten megparancsolta Mózesnek, hogy csapjon le, és amelyből aztán víz ömlött ki, és csodával határos módon gondoskodott az izraelita lakosságról,”
– mondta Mauro.
Jabal al-Maqla-ban van egy ősi oltárhely, amelyet vágatlan gránitkövek alkotnak a hegy tövében, és kicsi, ősi oszlopok maradványai, amelyek márványból állnak mellette, mint a kivonulás könyvében.
Állítólag Mózes épített egy oltárt vágatlan kövekből a Sínai-hegy tövében, és 12 oszlopot állított fel mellette, melyek Izráel 12 törzsét jelképezték.
Eddig kilenc oszlopot találtak, több törött márványdarabbal, szétszórva a környéken.
Két fontosabb bizonyíték ezen a hegyen az aranyborjú istentiszteleti hely és a temető jelei.
A kivonulás könyvének 32. fejezete az aranyborjú eseményről mesél, amikor az izraeliták aranyborjút készítenek, amely egy egyiptomi isten volt, és imádják, amíg Mózes a Sínai-hegyen van.
Amikor Mózes visszatér a hegyről, az aranyborjú imádókat megölik bálványimádásuk miatt.
“A hegy közelében van ez a helyszín, amely bikákat és teheneket imádó embereket ábrázol,” – mondta Mauro.
“És ami igazán jelentős, hogy ezek a sziklarajzok erre a területre korlátozódnak. Nem olyan, mintha az egész hegyen faragtak volna ilyen rajzokat.”
Forrás: ÚjVilágtudat