Mutatjuk, hogy a hivatalos adatok alapján hol kezd berobbanni a járvány, ezekben a régióban mindenki fokozottan vigyázzon magára és másokra!
Közel 3 héttel a szigorúbb járványügyi védekezési rendszer bevezetése után 14 megyénkben még csak most kezd igazán begyorsulni a járvány, ami azt jelzi, hogy elégtelen mértékű szigorítás történt március 8-tól.
Emellett 2 megyénkben és a fővárosban, amelyeket eddig a legnagyobb gócok között tartottunk nyilván, most újra gyorsulni kezdett a járvány terjedése és mindössze 3 megyénk van, ahol a trend talán a járvány megállására, megtorpanására utal.
Nézzük akkor tételesen az összes megyénket, illetve a fővárost, hogy hol mi a helyzet! Amint a bevezetőben jeleztük: az eddig legnagyobb gócoknak számító területeinken (lakosságarányosan is kiugró fertőzési számokat produkáló térségek) sajnos újra gyorsulni látszik a járvány a 7 napos mozgóátlag, azaz a trend alapján, pedig a hét közepén már kezdtünk bizakodni négy megye tekintetében.
Budapesten a napi új fertőzöttek száma viszont csaknem csúcsra ugrott, így a 7 napos mozgóátlag is annak közelében jár.
Pest megyében a tegnapi adattal új csúcsra ugrott a napi fertőzöttek száma és így a mozgóátlag is új csúcsra kapaszkodott. A trend tehát sajnos itt is egyelőre felfelé látszik.
Győr-Moson-Sopron megyében március közepén már biztatóan megtört a járvány emelkedő trendje (mozgóátlag), de aztán a legfrissebb adatokkal sajnos az látszik, hogy újra erősödött a járvány és a mozgóátlag is új csúcsra ért.
Eljutottunk ahhoz a 14 megyéhez, amelyekben sajnos gyakorlatilag ugyanaz a minta érvényesül:
Fejér megye, Veszprém megye, Vas megye, Baranya megye, Tolna megye, Hajdú-Bihar megye, Szabolcs-Szatmár-Beteg megye, Jász-Nagykun-Szolnok megye, Bács-Kiskun megye, Békés megye, Csongrád megye.
Ezekben a megyékben fokozottan figyeljünka járványügyi szabályok betartására.
Ezekben a régiókban ugyanis sokkal nagyobb eséllyel lehetünk mi magunk is betegek.