Régóta ismert az a tény a paleoasztronautika hívei között, hogy az ősi időkben különösen a távol-keleti régióban elképesztő szerkezeteket építettek.
Ezek a szerkezetek képesek voltak energia előállítására és tárolására, valamint egyes nagyobb és bonyolultabb gépezetek a levegőbe is tudtak emelkedni.
Ezekről pedig még egyes ősi, indiai szanszkrit írások is tanúbizonyságot tesznek.
Sőt, Vimana néven emlegetik, és különböző fajtáikat különböztették meg.
De mi is ez a Vimana, és miért gondolja ma számos régész úgy, hogy valóban ősi űrhajók lehettek?
A vimāna szanszkrit eredetű szó, főbb jelentései: 1. kimért, megmért 2. palota, 3. repülő kocsi, 4. repülőgép.
A jelentések egymásból erednek (metaforikus jelentésváltozás): a “palota” azért kapta meg a vimana nevet, mert a hindu eposzok szerint a császárok palotái az egeket szelték, a mitológiában fellelhető égi kocsik pedig ebből a jelentésből kapták meg ugyanazt az elnevezést.
Sőt, a Mahábháratában ismét említést tesznek a vimanákra…
A Titkokszigete.hu korábban már beszámolt arról, hogy kering egy közel-keleti legenda vagy szóbeszéd arról, hogy egy több ezer éves ősi vimana űrhajóra bukkanhattak amerikai alakulatok valahol Afganisztánban.
Az ősi repülő szerkezetet valamiféle időburok, vagy védőpajzs vette körül…
A vimanák olyan űrhajók lehettek, melyeket kifejezetten égi vagy űrcsatákra terveztek.
Ráadásul van több olyan faragvány vagy egyéb ábrázolás mely egyértelműen arra utal, hogy ezek az égi paloták valóban a levegőbe tudtak emelkedni.
A szanszkrit szövegek tele vannak utalásokkal olyan istenekre, akik égi csatákat vívtak felfegyverzett Vimánákkal, melyek olyan halálosak, amilyen halálosakat a mostani felvilágosult korunkban csatarendbe tudunk állítani.
A Rámájanában, így írnak a Vimanak egyik fajtájáról:
„A Puspaka jármű, amely a Naphoz hasonló és a testvéremhez tartozik, aki az erőteljes Rávan által hozta.
Az a légies és pompás jármű odamegy, ahová akar… az a jármű egy fényes felhőhöz hasonló, fenn az égen.”
A legtöbb repülő csészealjat idegen eredetűnek feltételezik, esetleg katonai szervezetektől eredeztetik, eközben valószínű, hogy ősi indiai és atlantiszi származásúak.
Amit az ősi indiai repülő szerkezetekről tudunk, az ősi indiai forrásokból származik; ősi szövegekből, melyek a századok során ránk maradtak. Nem kétséges, hogy ezen szövegek legtöbbje hiteles…
A megannyi jól ismert ősi indiai eposz önmagukban, és betűről betűre százával tartalmazza azokat.
Más források is úgy vélik, hogy valójában a repülést nem a Wright fivérek találták fel és kísérelték meg először az emberiség történelmében, hanem az ősi Indiában, ismeretlen felkalálók…
Hogy ezek a feltalálók kiktől és honnan szerezhették azt az ősi, ember felettinek gondolt tudást, amivel a Vimanákat megvalósították, az máig rejtély…