Nagyon-nagyon igaza van! Sokkal több mennyire őszinte és néha kemény szavakkal “odaszóló”, asztalra csapó szakember kellene a magyar egészségügybe!
A toxikológus szerint az orvosok és ápolók túlterheltek, a magánegészségügyben dolgozóknak is be kéne állniuk a Covid-osztályokra életeket menteni.
Zacher elmondta: a hatvani kórház, ahol sürgősségi szakorvosként dolgozik, a kapacitása határán van, a betegek rendelkezésére álló 120 ágy már megtelt.
Emiatt folyamatosan sakkozni kell a helyekkel, ami gyakran azt jelenti, hogy a Covid-koordinátorokkal folyamatosan egyeztetnek arról, melyik kórházban van szabad ágy, hova érkezhetnek új betegek.
Ebből kifolyólag ma már nem aszerint kerül be valaki egy kórházba, hogy melyik területi egységhez tartozik az illető, gyakran 30-40 kilométert is kell utazni egy-egy beteggel.
A főváros mentőszolgálata olyannyira túlterhelt, hogy vidékről kell feljönniük a mentőautóknak besegíteni.
A toxikológus az egészségügy túlterheltségéről is tett említést:
ideális esetben egy nővérre három beteg jut, ez a szám most 5-6. Még ennél is rosszabb az orvosok helyzete, ahol 10-12 súlyos, lélegeztetőgépen levő beteget lát el egy-egy orvos.
Az egészségügyi dolgozók kimerültek, és utolsó utáni erőtartalékaikat élik fel. Érdekesnek nevezte, hogy a magánegészségügy ugyanúgy működik mint eddig, pedig
a mellműtétek helyett inkább a Covid-osztályokon kéne életet menteniük a magánegészségügyben dolgozóknak.
Zacher saját bevallása szerint még sosem volt olyan a helyzet, mint most, amikor ennyi megbetegedés volt egyszerre. Becslése szerint a magyar egészségügy nagyjából 1000 olyan beteget tud ellátni, akik lélegeztetőgépre szorulnak, megjegyezve, hogy ez a szám tegnap 833 fő volt.
Ha ezt a számot elérjük, akkor “az drámai dolog lesz.”
A toxikológus jóslásokba nem akart bocsátkozni, ám úgy gondolja, hogy akkor lesz a járványhelyzetnek megoldása, ha az átoltottság eléri a 70 százalékot.