Ördögi tervek láttak napvilágot. Ez mindannyiunk végét jelenthetné.
Vannak az életben rossz ötletek.
Az IFLScience elevenítette fel minap a történetet, amit még Daniel Ellsberg, az amerikai RAND kutatóintézet vezetője írt meg.
Egy olyan terv született ugyanis, amely során megállítanák egy rövid időre a Föld forgását.
Azzal azonban nehéz számolni, hogy ez mennyire durva és beláthatatlan következményekkel járna.
Abban az időben, amikor a világ közel állt ahhoz, hogy az Egyesült Államok és a Szovjetunió között nukleáris háború robbanjon ki, az amerikai légierő azt tervezgette, átmeneti időre hogyan lehetne megállítani a Föld forgását.
Felmerült, hogy ha a radarokon észlelik az Északi-sark felől érkező robbanófejeket, amelyek az északi területeken lévő rakétamezőket célozzák meg, akkor az Atlas-hajtóműveket a lehető leghamarabb bekapcsolva egy pillanatra megállítanák a Föld forgását.
Ebben az esetben a szovjet rakéták a tehetetlenségüknél fogva célt tévesztenének.
Ennek köszönhetően, amikor a Föld újra forogni kezd, az amerikai megtorlás már úton lenne a szovjet katonai célpontok felé.
Ahhoz, hogy a művelet sikerüljön, 2,6 x 1021-en kg üzemanyagra lett volna szükség, ami nagyjából ötszázszorosa a földi légkör tömegének.
Ennek elégetése elképesztő mennyiségű forró gázt engedett volna a légkörbe, ami gyakorlatilag mindenkit elégetett volna a bolygón.
Ha valaki ezt túl is élte volna, akkor jöttek volna a további katasztrófák.
A tehetetlenség miatt a víz, sziklák és minden egyéb törmelék kelet felé repült volna 1610 km/h sebességgel, ami alaposan legyalulta volna a felszínt, és további törmeléket juttatott volna a légkörbe és a világűrbe.
Ezeket azonban a Föld gravitációja egy idő után visszahúzta volna, és úgy potyogtak volna az égből a tonnás sziklák, mint a záporeső vízcseppjei.
Ez a földkérget olvadt sziklaóceánná változtatta volna.
Szóval még ha sikerült is volna a terv, az amerikai légierő nem sokáig örülhetett volna annak, hogy túljárt a szovjetek eszén.
Szerencsére soha nem valósult meg, de remekül mutatja egyfajta figyelmeztető jelként, hogy miféle őrültségekre lettek volna képesek Amerikai oldalról is a háború közben.