A Reuters is beszámolt a napvilágra került USA kormányközeli információkkal kapcsolatban:
Az oroszok valaha volt legnagyobb provokációja zajlik a hidegháború lezárulta óta?
Moszkva műholdrombolórakéta-kísérletet hajtott végre szerda reggel – közölte szerda este John Raymond tábornok, az amerikai űrparancsnokság vezetője a Reuters szerint.
A tábornok szerint a szerdai kísérlet bizonyíték “Oroszország álszent javaslataira a világűrben történő fegyverzetkorlátozásra, miközben egyértelműen nem áll szándékában leállítani űrfegyverkezési programját”.
Leszögezte, “az Egyesült Államok készen áll és elkötelezett, hogy elrettentse az agressziót, és megvédje a nemzetet, szövetségeseinket és az Egyesült Államok érdekeit a világűrben elkövetett ellenséges cselekedetektől”.
Ez az egész azért nagyon súlyos helyzet, mert egy nemzetközi, vagy akár egy jövőbeli – nem is túl távoli – űrháborút robbanthat ki.
Ráadásul lehetnek napjainkban is nagyon súlyos következményei.
Ha az oroszok valóban képesek arra, hogy műholdakat semmisítsenek meg, akkor véglegesen, és egyetlen pillanat alatt béníthatják meg a nyugati világ teljes infrastruktúráját.
Elemzők azt állítják, hogy a kilőtt műholdromboló rakéták a Nudol műholdromboló berendezés elemei voltak, és a Pleszetszk Űrközpontból lőtték ki őket, Moszkvától 800 kilométerre.
Nem céloztak meg egyetlen műholdat sem.
Sokak szerint talán csak valamiféle figyelmeztetés vagy figyelemfelhívás lehetett.
Az igazsághoz hozzátartozik az, hogy Kína és az USA is hajtott már végre ehhez hasonló kísérleteket.
A műholdakat megsemmisítő fegyverzetek azért is veszélyesek, mert a széthulló műholdak részei, más tárgyakkal is ütközve, lövedékként csapódhatnak be a Föld légkörébe.
A legnagyobb csapás mégis az lenne, ha a teljes infrastruktúra állna le.
Valamennyi műhold egyidejű megsemmisítése rengeteg földi ellátórendszert sodorna veszélybe, amibe világszerte több tízezren halnának bele alig 24 óra leforgása alatt.
Ez pedig egy harmadik világháborút is leindíthatna.