Az EU parlament továbbra is szálkát lát a szemében Magyarország képében.
Ez “fájni fog” majd az egész nemzetnek?
Fel kell készülni egy újabb nagy csatározásra…?
Ez Európai Parlamentnek nem szabad hagynia azt, ami Magyraországon folyik.
Újra szembemehet velünk Brüsszel?
Nyilvánvaló ultimátumot kaphattunk, az EU aktatologatói nem adték fel azt, hogy “betörjék” Magyraországot?
A koronavírus-válság idején az európai kormányok különböző rendkívüli intézkedéseket vezettek be, ám csak Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke kormányozott rendeletekkel bármiféle időbeli korlát nélkül.
Azóta a magyar vezetés bejelentette, hogy véget vet a veszélyhelyzeti szabályozásnak, ám ez nem a történet vége
– írta az Euractivon megjelent cikkében Gwendoline Delbos-Corfield a Zöldekhez tartozó képviselő, az Európai Parlament rapportőre a jogállamiság magyarországi sérülésének ügyében.
Brüsszel bürokratári szerint nem lehet megtenni azt, amit Magyarország megtett.
Nos, a kérdés tényleg rendkívül megosztó, ezt el kel ismerni.
Orbán kormányzása is rendkívül megosztó ez is tény, amit el kell szintén ismerni.
Ugyanakkor nem lehetünk el amellett, hogy az EU vezetésének szemében Magyarország mindig is egy szálka volt, melyet csak arra vártak, hogy eltakarítsanak.
Ez a 2015-ös menekültválság óta van így, azóta, hogy Magyarország szembement az EU menekült kvóta döntéseivel.
Itt volt tehát a kutya elásva: azóta módszeresen próbálják aláásni a nemzetünk hírnevét, különféle kódeljárásokat, hetes cikkelyt és ehhez hasonló poétikai és gazdasági “atombombákat” próbálnak bevetni ellenünk.
Ezzel azoban az egész magbyra népet büntetik meg, nem először.
Úgy tűnik, hogy az EU és a háttérben továbbra is működő ” vezetők”, mint Merkel és Juncker továbbra sem tudja “lenyelni” azt, hogy félig sikerült megakadályozni Európa menekültekkel való elárasztását.
A politikus összességében azt javasolja, hogy az EU-s támogatások elosztását az alapvető uniós jogok, köztük a jogállamiság érvényesüléséhez, a demokrácia fenntartásához kössék (ahogy ezzel kapcsoltban készültek tervek).
Összehangolt lépéseket kell tenni a magyar miniszterelnök intézkedéseivel szemben, beleértve ebbe az európai alapszerződés 7. cikkelyének megfelelő eljárás újrakezdését is minél előbb.
Ez a magyar EU-s szavazati jog megvonásához vezethet.
Az Európai Tanácsnak konkrét ajánlásokat kell tennie a magyar vezetésnek, s ezt az ügyet a német és a portugál soros elnökségnek, amelyek a következő egy évben állnak majd az EU élén, prioritásként kell kezelnie
– jelentették ki.