„Kétségbeesett intézkedések, amik nem a bolygót, hanem az életmódunkat mentik meg”
Kimondták végre az igazságot az emberiség várható jövőjéről?
Meddig maradhat fenn az emberiség? Ezt a kérdést járja körül az Emberek bolygója című film, amit a Föld napjára időzítettek.
Az 50. Föld napjára időzítve jelent meg a YouTube-on Jeff Gibbs Emberek bolygója (Planet of the Humans) című filmje, aminek producere Michael Moore (Kóla, puska, sültkrumpli, Fahrenheit 9/11).
A film azt a kérdést járja körül, hogy mi történik akkor, ha a szélerőművek, a napelemek és más zöldenergia-projektek nem lesznek elegendőek ahhoz, hogy megmentsék a bolygót és az emberiség nem lesz képes fenntartani mostani életmódját
– írja az EuroNews.
Rámutatnak arra az ellentétre, hogy a fenntartható élethez, a zöld energia előállításához nagy mértékben támaszkodnak a fosszilis energiahordozókra és az erdőirtásra.
„Kétségbeesett intézkedések, amik nem a bolygót, hanem az életmódunkat mentik meg”
-mondja Gibbs a filmben, míg Moore úgy fogalmaz:
„Úgy tűnik, hogy elveszítjük a harcot. Nagyon nagy bajban vagyunk.”
Gibbs szerint az igazi megoldást az jelentené, ha kevesebb gyerek születne, hiszen „a végtelen növekedés egy véges bolygón öngyilkosság.”
A cikk címében feltett kérdés egyébként a film felütése is, amit a készítők az alkotás legelején tesznek fel a megszeppent embereknek Los Angeles utcáin.
A tanácstalan válaszadókon kívül igen változatos válaszok érkeznek:
Van, aki szerint az emberiségnek jelen formájában még 10-12 éve lehet hátra, míg mások millió években mérik a jövőnket.
A filmesek ezután végigjárnak számos, zöldenergia előállításával foglalkozó üzemet, és fokozatosan mutatják be, milyen ára van az elvileg a jövőnket biztosítani kívánó intézkedéseknek.
„Úgy véltem, hogy a napelem örökké tart. De nem tudtam, mi történik a gyártásakor”
-világít rá a film egyik fő ellentétére Moore a film egy pontján.
A készítők ugyanakkor hangsúlyozzák, hogy elkötelezettek a környezetvédelem ügye mellett.
És bár tisztában vannak vele, hogy sötét képet vázolnak fel, céljuk semmiképp nem az elrettentés, hanem a párbeszédre késztetés volt.
Forrás: Szeretlek Magyarország