Világszerte több országban már korlátozzák a WiFi és az elektromágnes sugárzást kibocsátó rendszerek iskolákba történő telepítését.
Itt az ideje az Egyesült Államoknak is, hogy megvédje gyermekeinket és határozott ajánlásokat tegyen közzé a távoktatásról, valamint vezetékes (nem vezeték nélküli) felszerelést biztosítson az oktatáshoz ”
– mondta Theodora Scarato, a Environmental Health Trust ügyvezető igazgatója.
Egyre több vita van arról, hogy vajon káros hatásúak-e a vezeték nélküli hálózatok.
Ezek ugyanis olyan hullámokat használnak, melyeknek ugyan rövid távon nincs hatása, hosszabb távon azonban egyelőre nem tisztázott, hogy okozhatnak-e bajt.
Sokan azt nehezményezik a kutatók közül, hogy túl korán lettek ezek a technológiák bevezetve, és évtizedek múlva lehetett volna igazán átfogó eredményre jutni.
A technológiai fejlődés azonban nyilvánvalóan előbbre való volt.
A mai napig nincs egyértelmű bizonyíték, hogy komoly károkat okoznának a szervezetben.
Ugyanakkor egyes döntések mégis azt szorgalmazzák, hogy azonnali felülvizsgálat induljon a hatásaik kiderítésére.
Az Európai Parlamenti Közgyűlés 1815. számú határozatot adott ki, amelyben javasolja az EMF-eknek (elektromágneses sugárzásnak) való kitettség csökkentését és azt ajánlja:
Hogy „általában a gyermekek, különösen az iskolákban és az osztálytermekben előnyben részesítsék a vezetékes internetkapcsolatot, és szigorúan szabályozzák a mobiltelefonok használatát az iskolás gyermekek számára. iskolai helyiségekben. ”
2019-ben Oregon állam (USA) elfogadta az SB283 törvényjavaslatot , amely arra utasítja az Oregon Egészségügyi Hatóságot, hogy vizsgálja felül a mikrohullámú sugárzásnak való kitettség egészségre gyakorolt hatásainak független finanszírozású tudományos tanulmányait, különös tekintettel a vezeték nélküli hálózat technológiájának az iskolákban történő használatából eredő kitettségre és jelentést kell tenni a Törvényhozó Oktatási Közgyűlésnek 2021-ben.
Ezek persze még csak vizsgálatok.
De úgy tűnik, hogy végre meghallgatták azokat az aggódó hangokat, miszerint érdemes lenne valóban foglalkozni az üggyel.
Egyes elméletek szerint ugyanis még akár az is lehet, hogy a rákos megbetegedések és autoimmun betegségek melegágya lehet az ilyen rendszerek állta kibocsátott “terhelés”.