Kína évtizedek óta halálos biofegyverekkel kísérletezett: megdöbbentő állítások és felvételek láttak napvilágot. Kína tényleg csöndes biológiai világháborút indított?
Tung Csing-vej február 10-én repülhetett Hongkongból az Egyesül Államokba a lányával.
A News szerint a férfi megkereste az amerikai hírszerzést, és fontos információkat adhatott át arról a vuhani laborról, amiről az elmúlt hetekben ismét elterjedt, hogy a koronavírus járvány kiindulópontja lehetett.
Csing-vej a kínai Állambiztonsági Minisztérium elhárítási vezetőjeként dolgozott.
Az általa irányított titkos szolgálat alá tartoztak a vírusról szóló korai patogén tanulmányok, a vírus terjedésének modelljei, valamint a vírus kutatásának finanszírozásáról szóló nyilvántartások.
Emellett ismerheti az Egyesült Államokban dolgozó kínai kémek nevét és arról is tudhat, hogy a kínai kormány hogyan jutott hozzá a CIA kommunikációs rendszeréhez.
Ha igazak a híresztelések, Csing-vej lenne a Kínai Népköztársaság valaha volt legmagasabb szintű disszidense.
Dr. Han Lien-csao, a kínai külügyminisztérium volt tisztviselője, aki az 1989-es Tienanmen téri mészárlás után szökött meg az országból, Twitteren írt róla, hogy Csing-vej „elég nagy bomba lehet”.
Az elmúlt hetekben ismét téma lett, hogy egy vuhani laboratóriumból származhat a koronavírus.
A laborból származás elmélet mostani erősödése mögött az állhat, hogy egy amerikai hírszerzési jelentés szerint a vuhani virológiai labor három munkatársa is úgy megbetegedett 2019 novemberében, hogy kórházi kezelésre szorultak.
Joe Biden elnök felszólítására az amerikai hírszerzés vizsgálja a vírus eredetét, de a a brit hírszerzés ügynökei is elképzelhetőnek tartják a fenti elméletet.