Az egész odáig fajult, hogy az ország egyik legrangosabb, legolvasottabb lapjának újságírója konkrétan mosolyogva örül neki, hogy fogy a brit lakosság.
Ash Sarkar neve sokaknak ismerős lehet a médiából.
Ő az a híres, vagy sokkal inkább hírhedt médiaszemélyiség, újságíró, aki még a BBC-vel is dolgozott, valamint a Guardian újságírójaként tevékenykedett a múltban.
Az újságíró egy a neten feltűnt Twitter videó szerint örül annak, hogy a brit lakosság fogyni kezdett, miközben a betelepült bevándorló közösségek jelentősen elkezdték túlszülni őket.
Ez mindenhol így van egyébként a nagy nyugat-európai városokban, számos helyen már közel 50-50 az aránya az őslakosságnak és az “idegeneknek”.
Ami önmagában nem lenne gond, de a betelepült generációk jelentős része képtelen az integrációra, és nem tud együtt élni más népekkel, saját zónákat alakítanak ki, ahol európai embert nem látnak szívesen.
“Nyerésre állunk srácok!”
– jelentette ki amikor arról beszélt, milyen társadalmi viszonyok vannak Angliában a betelepültek és az őslakosok között.
Nézzük meg a neten megjelent Tweetet:
More anti-white racism from Novara Media’s resident Communist, Ash Sarkar.
— Brexit Tory (@_BrexitTory) March 8, 2020
Here she gloats about the decrease in London’s white British population & ends the clip with “yes lads, we are winning!”
What exactly are you winning Ash?#SundayThoughts
pic.twitter.com/vxNVwMxLIO
A fenti részlet valóban úgy tűnik, hogy sokak zsebében kinyitogatná azt a bizonyos bicskát.
A sztori egészen 2016-ig nyúlik vissza, a Youtube-ra ekkro tették fel az eredeti, teljes hosszúságú videót.
A videó megjelenése után, főleg mikor nagyobb nyilvánosságot kapott, már azt állította a hölgy, hogy “csak viccelt”.
De nézzétek meg a Youtube videót, ne csak a fenti Tweetet, abban az eredeti szövegkontextusban sem tűnik viccnek az egész.
Az első perctől a lényeg…
Persze mindenkinek értelmezés kérdése. De ha egy tipikusan nyugat európai átlagember, vagy újságíró merne ilyet mondani, vagy ilyennel “viccelődni”, már a teljes médiaharag rászállt volna.
És mindenki a kisebbségi társadalmak jogaiért kiáltozott volna.
Kérdés most az, hogy valóban viccelt-e szerintetek, vagy komolyan gondolta, csak már nem mert “beleállni” az álláspontjába később?