Egy új, úgynevezett “okostelefon-mentességi kódexet” fogadnak el.
Ez azt jelenti, hogy a kisvárosban minden szülő beleegyezik, hogy nem engedi meg a gyerekének, hogy középiskolás kora előtt okostelefonja legyen.
Az egyik szülő elmondása szerint a cél az, hogy egyik gyerek se érezze magát különcnek, amiért nincs okostelefonja, és ne érezze a többségi nyomást, hogy legyen.
A város nyolc általános iskolájának szülői közösségei közösen fogadták el a kódexet.
Ennek értelmében nem csak az iskolában, de otthon sem használhatnak okostelefont – egészen addig, amíg középiskolások nem lesznek.
Az ötlet múlt hónapban fogalmazódott meg, miután több szülő kifejezte az aggodalmát, hogy az okostelefonok használatával túl korán találkoznak nem nekik szánt, káros tartalmakkal a gyerekek.
Első lépésként az iskolák felmérték a szülők igényeit és problémáit, majd személyes gyűlést szerveztek, ahol a többség amellett foglalt állást,
hogy az egész város támogatására szükség van ahhoz, hogy a kezdeményezés eredményes legyen
-írja a Telex.
A kódex nem kötelező jellegű, ha egy szülő úgy dönt, természetesen továbbra is vásárolhat okostelefont a gyerekének.
A cél az, hogy a többség példája motiválóan hasson, idővel pedig az legyen az “új norma”, hogy egyik gyereknek sincs okostelefonja.
A város iskoláiban egyébként már korábban is megtiltották vagy korlátozták az okostelefonok használatát, de ennek ellenére is látható volt, hogy a közösségi média milyen hatással van a okostelefonozó gyerekekre – és hogy ez hogyan kelti fel a többi diák kíváncsiságát.
Az egyik igazgató megfogalmazása szerint “ijesztő volt látni”, ahogy egyre fiatalabb gyerekek követelték a szüleiktől az okostelefont.
Az igazgató szerint a kódex előnye, hogy a szülők bátran hivatkozhatnak rá “az iskola szabályaként”.
Így a gyerekek nem őket, hanem az iskolát hibáztathatják, amiért nem kapják meg az áhított telefont.
Az eset és a kezdeményezés az írországi Greystones városában indult el de precedenst teremthet a világ számos más városában.
Szerintetek idehaza működne egy ilyen kezdeményezés?