Mégsem fognak kinyitni az iskolák már idén? Egyesek szerint ebből akár újabb hullám is lehet… Magyarországon túl későn túl keveset és túl lazán csináltak…
Nem jön ki a matek, nagy a baj?
A 24.hu szerint Az április 1-jén megkezdett oltások május elején kezdik az elvárt biztonságot nyújtani.
Ha az iskolákat és óvodákat április 19-én megnyitják, többé-kevésbé védett és egyáltalán nem védett pedagógusok és a gyerekek fertőzhetik egymást oda-vissza. A helyzet nem sokkal lesz különb, mint ami korábban az iskolabezárásokat indokolta.
Nem szerzik meg a tanárok a védettséget, ez pedig megágyazhat egy újabb nagy hullámnak sokan ettől tartanak
A gyakorlat szempontjából mindegy, hogy a miniszterelnök mi alapján kötötte 2,5 millió beoltott személyhez az újraindítást, hiszen bejelentése óta a járványügyi kommunikációt az újranyitás tematizálja.
Eközben összeomlóban van az egészségügy és egyre kevesebben értik, mi is járhat Orbán fejében.
Katasztrófát hozhat az április 19-i iskolanyitás
Sokan attól tartanak, hogy az iskolák megnyitása újra lefertőzheti a tanárok jó részét akik bár kevésbé esnek az oltások miatt át súlyos állapotokon, ugyanakkor hordozókká válnak.
A vakcinák ugyanis a fertőződéstől NEM védenek, így a vírus újra egy hullámban terjedhet tovább:
Avagy a negyedik hullám már konkrétan az iskolákból és a tanároktól indulhat el egy elkapkodott nyitás keretében?
Ki mit gondol erről?
Az oktatásban dolgozókat és számos egészségügyi szakembert nyugtalansággal és félelemmel tölti el, hogy az első oltást követően akár napokon belül, a hétvégén kiadott rendelet szerint április 19-től vissza kell térni a tantermekbe – írja az Indexnek küldött közös nyilatkozatában több nagy hazai pedagógusokat képviselő szervezet.
Mint érvelnek, Müller Cecília országos tisztifőorvos is rendszeresen felhívja a figyelmet, hogy a koronavírus elleni oltás nem ad azonnali védelmet, akár két-három hétre is szükség lehet ahhoz, hogy a megfelelő immunizáció kialakuljon. Arról nem is beszélve, hogy a beoltottak teljes védelme a vakcina második adagját követően alakul ki. (Például a Pfizer, a Szputnyik és a Sinopharm második adagja 3 hét múlva adható be.)