Visszavonja a korlátozást, atomfegyverkezésbe kezd az Egyesült Királyság, és ez még csak a jéghegy csúcsa… A világ a harmadik világháború előszobájában toporog?
A britek “mozgolódnak”
Az Egyesült Királyság visszavonja az önálló hadászati nukleáris kapacitásának korlátozásáról egy évtizede hozott döntést, és ehelyett növeli a hadrendben tartható nukleáris robbanótöltetek lehetséges mennyiségét – áll a brit kormány kedden ismertetett átfogó, felülvizsgált stratégiai tervezetében.
A hosszú távú stratégiai intézkedéscsomagot tartalmazó 114 oldalas dokumentum egyenes utalást tesz arra, hogy Egyesült Királyság bizonyos körülmények között nem nukleáris tömegpusztító fegyverek jelentette fenyegetés esetén is fontolóra veheti nukleáris fegyvereinek bevetését.
A tervezet felidézi, 2010-ben az akkori brit kormány úgy döntött, hogy 225-ről 180-ra kell csökkenteni a nukleáris töltetek számának felső határát a 2020-as évtized közepéig.
A kedd délután bemutatott stratégiai tervezet szerint azonban a biztonsági környezet változásának jelenlegi irányai alapján, figyelembe véve a technológiai és doktrinális fenyegetéseket is, az egy évtizeddel ezelőtti korlátozási terv végrehajtása immár nem lehetséges.
A BRIT KORMÁNY EZÉRT ÚGY DÖNTÖTT, HOGY NEM CSÖKKENTI, HANEM 260-RA EMELI A HADRENDBEN TARTHATÓ NUKLEÁRIS TÖLTETEK SZÁMÁNAK FELSŐ HATÁRÁT.
Ez beindíthat egy láncolatot, ami már talán rég el is indult , több hónappal ezelőtt…
Irán és a Közel-Kelet is fegyverkezik
Az ugyanis már látható volt tavaly és 2019 végén is, hogy a nagyhatalmak is elkezdtek fegyverkezni.
Ráadásul fontos alkukból kihátráltak és nem sikerült dűlőre jutni, lásd például az iráni atomalkut.
Az oroszok már a “spájzban”, és Biden hócipőjében vannak?
A legtöbb geopolitikai szakértőm ténylegesen egyetért abban, hogy nem “HA”, hanem “MIKOR” kérdése lesz ez a háború.
Bár egyfajta hibrid hadviselés ma is zajlik az egyes országok között, sőt, sokak szerint a hidegháborúm sem ért soha véget, csak egy időre “elcsendesedett”, most a felek gazdasági fronton harcolnak egymással.
Az USA és az Irán közötti viszony nagyon kritikus, de nehéz lenne megjósolni, honnan fog elindulni maga a nagy háború.
Egyes geopolitikai elemzők szerint egyértelmű ugyan, hogy valahonnan a Közel-keletről indul majd ki egy feloldhatatlan konfliktus, de nem tudni, ki fogja előidézni.
A világbéke 4 alappillére rogyadozik, vagy már ledőlt
A világunkat jelenleg 4 alappillér biztosítja. Vagyis ez a 4 tényező határozza meg azt a törékeny és viszonylagos békét, mely egészen eddig megakadályozott egy újabb nagy csatát a nemzetek között.
Ez a négy pillér a világbéke jelenlegi status quo-ját biztosító pillér:
A világ atomegyezménye
Világgazdaság
Az amerikai dollár inflációja
Közel-Keleti káosz
Gondoljuk csak végig!
Ezek közül mindegyik kezd ledőlni, megroppanni, elég csak a jelenlegi feszült helyzetre gondolni, vagy a nyakunkba szakadt világválságra.
Ez a kaotikus helyzet pedig magával ránthatja az egész világot…