A bezuhanó tőzsde, az évszázad világválsága, és Kína “bevásárlása” a részvénypiacon mind egy színfalak mögötti hatalmi harc része?
A vörös függöny mögé néztünk…
A 2020-as év elején kirobbanó bortzalmas járványnál már cska egy rosszabb törétnhetett. Egy a 2008-asnál is nagyobb világválság, mely nagy valószínűséggel az évszázad világválsága lesz.
Ráadásul a pénzügyi osszeomlást több nagy közgazdász is megjósolta, mégsem hallgatott rájuk senki.
Ilyen volt Dr. Végzet is, aki a 2008-as nagy hitelválságot is előre látta.(1)
A 2020-as válságról nemrégiben azt mondta, hogy minden eddiginél erőteljesebb lesz, és idén nem is fog véget érni: évekre lesz szükség ahhoz, hogy a gazdaság visszatérjen ugyanarra a szintre.
Egy geopolitikai és gazdasági értelemben vett Új Világrend hajnalán vagyunk.
Most minden megváltozik, és ezt érzékelni is lehet a piaci szereplőkön.
Korábban már a titkokszigete.com is írt arról, hogy sokan a tőzsdei zuhanások előtt, már 2019 novemberétől kezdve lemondtak vezetői posztjaikról, és eladták a részvényeiket.
Minő véletlenül, pont a “pénzügyi kataklizma” előtt, mintha csak tudtak volna valamiről.
A Kimondottigazsagok.com pedig arról is beszámolt, hogy az IMF már azon gondolkodik és mesterkedik, hogy eladósítsa az egész világot.
Egyértelműen látszik az, hogy a világ nagyhatalmai nyerészkedni próbálnak a káoszon.
A jók és a rosszak harcaként kell felfogni. Most fog ugyanis eldőlni az elkövetkező hónapokban, hogy a jelenlegi igazságtalan pénzügyi rendszert sikerül-e átmenteni az Új Világrendbe is.
És hogy ez az Új Világrend egy totalitárius pénzügyi és minden egyéb szempontból kontrollált diktatúra lesz, vagy egy szabadabb, igazságosabb, újraelosztáson alapuló utópia.
Bár erre az utóbbira van kevesebb esély, a “Trónok harca” mégis megindult a lassan összeomló szabadpiacok és a tőzsde romjai felett.
Ott van Kína, aki gyakorlatilag nagybevásárlást tart most a részvénypiacon, ami mögé egyesek konteókat látnak, de lehet, hogy valójában csak gyorsba és leleményesen reagáltak a tőlük induló világjárvány negatív gazdasági hatásaira.