Egyre több helyről jelentik, hogy a szülők egyszerűen nem akarják és nem viszik iskolába a gyerekeket.
Gyorsan növekszik azoknak az általános iskoláknak a száma, hol a járvány miatt valamilyen korlátozást vezetne be, elsősorban rendkívüli szüneteket rendelnek el.
Egy hét alatt majdnem a duplájára emelkedett azoknak az általános iskoláknak a száma, ahol valamilyen járványügyi intézkedést kellett hozni koronavírus-fertőzések miatt
– írja a Népszava.
Február 19-én, pénteken még 277 iskola volt érintett az Emberi Erőforrások Minisztériuma tájékoztatása szerint, egy héttel később, február 26-án pedig már 516-ot. Ez az általános iskolák mintegy 17 százaléka
Ezekben az iskolákban rendkívüli szünetet, illetve egy-egy osztályban vagy az egész intézményben digitális munkarendet kellett elrendelni.
Nagy Erzsébet általános iskolai tanár, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) pécsi ügyvivője szerint a járványügyi szabályokat nehéz betartani az iskolák falain belül.
Elmondása szerint náluk például 25-28-an ülnek egy 20 fős osztályteremben.
A kormány szerint a teljes lezárás szükségességét az adatok továbbra sem támasztják alá, de az operatív törzs és a kormány folyamatosan nyomon követi a járványhelyzet alakulását, és indokolt esetben meghozza a szükséges döntéseket.
Nagy Erzsébet szerint ebből az látszik, hogy – mint fogalmazott – “nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal”.
Annyira súlyos a vírushelyzet Balassagyarmaton, hogy Csach Gábor polgármester szerint egyre több szülő szándékosan nem engedi el a gyerekét az iskolába.
Erről a Facebookon ír a polgármester egy bejegyzésében.