A Biblia tényleg igazat írhatott, létezett a hely, ahol az első emberpár élt?
Az Édenkert pontos helye régóta foglalkoztatja a teológusokat, Biblia kutatókat. Heves viták voltak korábban arról, hogy egyáltalán létezhet-e a hely, ha igen, akkor pedig hol kellenes keresni.
Az édeni rejtély
Friss tudományos kutatások most arról számoltak be, hogy megtalálhatták az Édenkert tényleges helyszínét.
A Paradicsom tehát létezett, és mindvégig ott volt az orrunk előtt.
Egyúttal ékes bizonyítéka annak, hogy a Bibliában leírtak mind igazak voltak, és több más, a Szent könyvben említett helyszín mellett ez sem csak egy szimbolikus leírás képzelt világa volt.
Korábban az is felmerült, hogy ez a hely valóban nem evilági hely, és egy másik létsíkban van, és a Biblia az ember kiűzetését azért írta le, mert így akarta megértetni a világgal, hogy az emberiség valójában egy magasabb létsíkról “űzetett” egy alacsonyabb síkra.
Megvan a Paradicsom pontos helye
Keresztény régészek eredtek végül az édenkert végső lokációjának nyomába, és úgy tűnik, vagy nagyon közel járnak, vagy meg is fejtették a titkot.
A Bibliában leírt dolgokról egyre többről derül ki, hogy bizony akad történelmi nyoma, így bizonyítéka is annak, hogy ezek a történetek valóban megtörténtek. Gondoljunk csak a tengere kettéválasztására, a keresztre feszítésre, vagy a Bibliai özönvízre.
Nemrégiben az eredményeiket publikálták, és megerősítették korábbi sejtéseiket, miszerint hol helyezkedhetett el pontosan az Édenkert.
A kutatási eredmények szerintük egybehangzóan azt mutatják, hogy Irakban, egész pontosan ah al-Ahwar mocsarak régiójában volt egykoron az Édenkert.
Mint ismeretes, az édenkert volt az a hely, ahol Ádám és Éva élhetett volna az idők végezetéig, azonban az ördögi kígyó kísértésére bűnbe estek, mire Isten száműzte őket a vidékről.
A Biblia a Teremtés könyvében írja le, hogy pontosan milyen is volt az Édenkert. Még olyan neveket is használ benne, melyek egyértelműen utalnak Etiópiára.
Az Eufrátesz környéke
Még egy forrást is említ, mely négy kisebb folyóvá árad szét, az Eufrátesz.
Ezen információk alapján joggal feltételezték a régészek és történészek, hogy a mai Közel-Kelet térségében álló Tigris-Eufrátesz folyó völgye lehetett egykoron az a hely, ahol az emberiség bűnbe esett.
Már ez egy igen mocsaras és lelakott vidék. A történészek viszont úgy gondolják, még ma is meg lehetne találni mélyen a felszín alatt az Édenkert nyomait.
Abban szinte biztosak, hogy a felszín alá kellene fúrni, hogy ez kiderüljön, ugyanis a később bekövetkezett özönvíz az egész bolygó arculatát átformálta, és gyakorlatilag maga alá temette az Édenkertet is.
Ez ugyanakkor azt is jelenti, hogy az özönvíz előtti világba lehetne betekinteni a területen.
Ezt a világot azonban számtalan gyanús körülmény és tényező miatt még maga az egyház is próbálja a szőnyeg alá söpörni.
Mi is írtunk róla korábban, hogy a Vatikáni Titkos Levéltárban például rengeteg az özönvíz előtti civilizációkra utaló dokumentum létezhet.
Ezt több olyan ember is megerősítette, akik jártak már a levéltárban, vagy információjuk van annak pontosa tartalmáról.
Könnyen lehet tehát, hogy az Édenkert megtalálása egy korábbi ősi emberi civilizáció nyomaira vezethet majd a jövőben.