Leonardo da Vinci nem csak korát meghazudtoló tudás birtokában volt, de kapcsolatban lehetett a földönkívüliekkel, akiknek ezt az “égi tudást” köszönhette?
Az ötszáz éve elhunyt Leonardo da Vinci nemcsak saját korának legnagyobb géniusza volt, de az egész világtörténelemben kevés hozzá fogható polihisztor zsenit ismerünk.
Művészi tevékenysége mellett matematikus, mérnök-építész, feltaláló és az anatómiatudomány beható ismerője is volt, akinek szorgalma csupán kíváncsiságával vetekedett.
A The Conversation szakértői a tudós Leonardo munkásságát tanulmányozták, amiből egyértelműen kiderül, mennyire saját kortársai előtt járt ez a páratlan reneszánsz ember.
Sőt,a tudósok ma is nyíltan elismerik, hogy da Vinci legalább 5100 évvel megelőzhette a korát, sokan emiatt úgy sejtik, hogy nem evilági, hanem földönkívüli tudás birtokában lehetett.
Mi több, egyes vázlatai között még földönkívüli repülő szerkezeteket is találni, legalábbis egyesek szerint.
Az egyik ilyen, általa tervezett szerkezet első ránézésre valóban egy az egyben úgy néz ki, mint egy korong alakú ufó.
A közösségi médiában pedig több ízben is elterjedt azzal a magyarázattal, hogy Leonardo da Vinci megpróbálta lemásolni a földönkívüliek légi járművét és megfejteni azt, hogy mitől és hogyan maradnak a levegőben.
Ez azt feltételezné, hogy da Vinci maga is láthatott levegőben repkedő ufókat.
Noha ez utóbbi nem zárható ki, a különleges szerkezetre van egy másik, sokkal jobban dokumentált magyarázat.
Habár Leonardo ellenezte a háborút, sokat dolgozott megrendelésre, katonai mérnökként, és az egymással viszálykodó itáliai nemesek örömmel vették szolgálatait.
A mester egyik leghíresebb katonai célú találmánya az 1485 körül papírra vetett kezdetleges „tank”, melyet Milánó hercege számára tervezett.
Leonardo helyesen képzelte el a páncélozott harckocsi alapötletét, mellyel harc közben át lehet törni az ellenséges vonalakon, miközben az abban megbúvó katonák kémlelőnyílásokon át látnak kifelé, és biztonságból tüzelhetnek minden irányba.
A teknősbéka alakú jármű azonban megvalósíthatatlannak bizonyult, főként azért, mert hatalmas súlya képtelenné tette volna a kézi irányítást.