Egyesek szerint szükségessé válhat a Vörös Kód kiadása is…
Évről-évre egyre melegebb lesz.
Mi sem mutatja ezt jobban, mint az, hogy az elmúlt 4 év zsinórban a világtörténelem legmelegebb 4 éve volt világszinten, mióta mérik a hőmérsékletet.
A baj nagyon nagy, mivel az alapvető földi életfenntartó rendszerek is mind a klímától, az időjárás egynesúlyától függnek.
Csak egy példa:
Ha az olvadó jégsapkák miatt a Golf-áramlat felhígul, majd leáll, az globális katasztrófát indíthat el, mivel alapvetően alakítja át az időjárást.
Európa egyes régióit ellepi a víz, Hollandia pedig víz alá kerül, de New York, vagy Velence sem lesz többé.
A világunk most ráadásul a klímavészhelyzet újabb állomását tapasztalta meg.
Azt, amikor a Föld lángokban áll: a bolygó erdei olyan szárazzá váltak egyes helyeken, hogy bozóttüzek alakultak ki spontán.
Grönlandon is bozóttüzek tomboltak az elmúlt 3 évben rendszeresen, és egyre gyakrabban esett eső hó helyett a sarkvidékeken.
Az Amazonas 2019 őszén lángra kapott, majd 2019 végén Ausztrália borult lángokba.
Közel fél milliárd állat odaveszett,a hosszú távú hatásait pedig még felmérni sem merik a szakemberek.
Egyvalami biztos: 2020 nyarára és őszére globális szinten hatalmas erdőtüzeket jósolnak, melyek végveszélybe sodorhatnak mindenkit azzal, hogy felemésztik világunkat és beszennyezik a légkört.
Könnyen elképzelhető, hogy Európa szerte és más vidékeken is ki kell adni az ilyenkor – nagy katasztrófahelyzetekben kihirdetett – Vörös Kódot.
Hogy mi várható, azt nem tudni, de abban a klímakutatók egyetértenek, hogy nagyon veszélyes folyamatok indulhatnak meg, 2020 vízválasztó lehet ilyen szempontból.
“Az elkövetkező években egyébként is sokminden múlik. ha nem sikerül tető alá hozni egy egységes bolygómentő akciótervet, akkor az évszázad közepére, legkésőbb végére összeomlik az emberi civilizáció és a Föld élővilágának 80%-a kipusztul…”
-figyelmeztetnek a tudósok.
Nem nézünk tehát valami túlságosan rózsás jövő felé.
2019 sok tekintetben a legmelegebb éve volt az emberiségnek.
2019 volt a legmelegebb év Ausztráliában is a feljegyzések kezdete óta, az átlaghőmérséklet 1,52 Celsius-fokkal volt magasabb az 1960-1990 közötti átlaghőmérsékletnél – közölte az ausztrál meteorológiai intézet.
“Nagyon világos, hogy az üvegházhatású gázkibocsátás megváltoztatja a Föld sugárzási egyensúlyát”
-emelik ki a tudósok.