Egy szomjazó világ fog brutális háborúkat folytatni a vízért – állítják a tudósok, méghozzá nem is olyan soká…
Az elémúlt 50 év statisztikái egy igencsak vészjósló tendenciát mutatnak.
Azt már korábban is sejteni lehetett, hogy a Föld megmaradt vízkészlete egyre fogyóban van.
Ez a fogyás nem csak fizikailag megy végbe, hanem úgy, hogy a vízkészletünk szennyeződik, ihatatlanná válik, főleg a műanyag szennyezés, és a különféle veszélyes baktériumok miatt.
Indiában és Afrikában már 2018-ban is voltak kritikus állapotok, amikor több száz millióan nem tudtak vízhez jutni, ez pedig egy kritikus vízkatasztrófa képét bontakoztatja ki előttünk.
Az ENSZ erre vonatkozó tanulmányai és más amerikai tanulmányok is azt mutatják, hogy 2030-ra bekövetkezhet egy olyan mértékű kiszáradása a bolygónak, mely a vízhiány fényében háborúkat fog kirobbantani a vízért…
Gyakorlatilag a víz lesz a következő időszak aranya.
Egy olyan “valuta”, melyért országok fognak összecsapni a szomjazásra ítélt térségekben.
A nyakunkon van tehát az a gyilkos rémálom, ahol szomjazó hadseregek fognak egymással összecsapni, és az utolsó vérig elmenni azért, hogy az egyik fél életben maradjon.
A vízből mindinkább áru lesz.
A huszadik században a kőolajlelőhelyek megkaparintásáért folyt a harc, a huszonegyedikben a vízkincsekért megy majd a küzdelem.
A társadalmi egyenlőtlenségek már most is brutálisak és háborúért kiáltanának, hiszen ilyen igazságtalanságot nem sokan fogadnának el…
Az egyszerre jelen lévő hiány és bőség szembeszökő jele, hogy a gazdag országokban az egy főre jutó átlagos napi vízfogyasztás 200–300 liter, az alulfejlett, szegény térségekben viszont a 10 litert sem éri el.
A föld vízkészletének 97,5 százaléka túl sós ahhoz, hogy iható legyen.
A maradék 2,5 százalék kétharmada sarkvidéki jégsapkákba fagyott, vagy hó formájában fordul elő – bár ez a mennyiség a globális klímaváltozás nyomán egyre csökken.
A jövőben megmaradó vízkészletek rablógazdálkodása egy olyan riasztó jövő, mely ott lebeg az emberi civilizáció feje felett.
Egyes kutatások szerint néhány évtized elég lesz ahhoz, hogy az emberi civilizáció a vízhiány ellenére vagy mellette is így vagy úgy, de hanyatlásnak induljon.
Az emberiség sorsa megpecsételődik, és úgy 2060-ra bekövetkezhet a végérvényes civilizációs hanyatlás a háborúk és a népességrobbanás miatt kialakuló élelmiszerválság miatt…