Kína az egész világ lerohanására készül…?
Az év első rendeletében Hszi utasította az erőket a katonai kiképzés felgyorsítására.
A rezsim Központi Katonai Bizottságának (CMC) elnökeként Hszi a Népi Felszabadító Hadsereg (NFH), a KKP fegyveres erőinek vezetője.
Parancsba adta az NFH-nak, hogy “összpontosítson a háborúra való felkészülésre, mélyítse el a katonai kiképzés átalakítását, építsen ki egy új típusú katonai kiképzési rendszert, és átfogóan javítsa a harci kiképzés szintjét és a győzelem képességét,”
-írja az ÚjVilágtudat.
Az utasításra azt követően került sor, hogy a KKP tavaly több területen – többek között az indiai-kínai határon, a Tajvani-szorosban és a Dél-Kínai-tengeren – került katonai konfrontációba.
Hszi emellett hangsúlyozta a technológia szerepét a katonai kiképzésben és harcban, a tudományt és a technológiát “a harc hatékonyságának alapgondolataként” írta le.
A kínai rezsim agresszív katonai modernizációs tervbe kezdett, hogy megkérdőjelezze az amerikai fegyveres erők dominanciáját.
Ennek eredményeként az elmúlt 20 évben mintegy tízszeresére növelték a katonai kiadásokat.
2020-ban Peking állítólagos védelmi költségvetése 178 milliárd dollár volt, ami nagyjából az amerikai védelmi kiadások egynegyede, bár a szakértők szerint ez az összeg jóval magasabb volt. 2020 márciusi jelentés szerint a KKP katonai kiadásai az Egyesült Államok védelmi költségvetésének 87 százalékát teszik ki.
A KKP “polgári-katonai fúziós” stratégiát is alkalmaz a technológiai fejlesztések kiaknázására a magánszektor területén a katonai korszerűsítés fellendítésére. Az amerikai közigazgatás megtiltotta a vízumok kiadását a diplomát szerzett kínai hallgatók számára, akik olyan intézményekhez kötődnek, amelyek támogatják ezt a stratégiát, hogy védekezzenek az amerikai technológia Peking általi megszerzése ellen.
Donald Trump elnök emellett betiltotta az amerikai befektetéseket számos kínai vállalatban, amelyek támogatják a hadseregüket, és amelynek hatályba lépése megakadályozza, hogy amerikai tőke segítségével finanszírozzák a KKP katonai fejlesztéseit.
Hszi arra a következtetésre jutott, hogy az NFH-nak “határozottan végre kell hajtania” a KKP legfelsőbb döntéshozó szervének utasításait, és “tovább kell vinnie a harc szellemiségét a nehézségektől vagy a haláltól való félelem nélkül”.
2020 októberében Hszi azt mondta az ország tengerészgyalogosainak, hogy “minden tudásukat és energiájukat koncentrálják a háborúra való felkészülésre”. Később a KKP legfőbb döntéshozó testülete találkozott és megvitatta “a háborúra való felkészülést a politikai munka integrálásával a harci hatékonysággal kapcsolatban”.
Li Linyi, az amerikai székhelyű kínai kommentátor akkor azt mondta, hogy a megjegyzések inkább retorikát jelentenek, mint bármi mást.
“A nagy horderejű háborús propaganda célja, hogy bizonyos nyomást gyakoroljon Tajvanra és az Egyesült Államokra. Ugyanakkor a KKP-nak ki kell elégítenie a hazai nacionalista érzelmeket,” – mondta.
Tavaly a kínai rezsim erősen fokozta a Tajvanra nehezedő nyomást azzal, hogy felerősítette a katonai tevékenységet a Tajvani-szorosban. A KKP az önálló szigetet saját területének tekinti, és soha nem zárta ki, hogy erőszakkal a párt ellenőrzése alá vonja.
Az Egyesült Államok eközben fokozta együttműködését Tajvannal. Tavaly számos fegyver értékesítést hagyott jóvá Tajvan irányába, és elmélyítette a diplomáciai kapcsolatokat a szigettel.
Forrás: ÚjVilágtudat