‼️Kiadták a szakértők a veszélytérképet: Mutatjuk hol a legveszélyesebb most tartózkodni az országon belül és hol kaphatjuk el legnagyobb eséllyel a koronavírust.‼️
Amennyiben egyetlen összefoglalóval akarjuk összefoglalni a magyarországi járványügyi folyamatok területi jellemzőit, akkor az alábbi táblázat erre célszerűnek mutatkozik.
Ez a pillanatkép azt mutatja, hogy három megyénkben (Jász-Nagykun-Szolnok, Baranya, Zala) még 10% feletti ütemben növekszik az utolsó 7 nap igazolt fertőzéses esetszáma a megelőző 7 nap összegéhez képest.
Másik 3 megyénkben nagyjából megállt a növekedés (Veszprém, Vas, Heves), és lényegében az összes többi megyénkben 10% feletti csökkenés következett be.
Másik öt megyénkben (Békés, Heves, Tolna, Veszprém és „jóindulattal” Zala megyében) egyelőre csak azt látjuk, hogy stagnál, oldalaz a járvány, további kilenc megyénkben viszont már a fékeződés (első) jelei mutatkoznak.
Győr-Moson-Sopron, Pest, Komárom-Esztergom megyékben és Budapesten pedig már egyértelműen szorul vissza a járvány, azaz csökkennek a napi esetszámok.
Mindez egyáltalán nem ad okot a hátradőlésre a járványügyi védekezési szabályok terén a húsvéti ünnepek alatt sem.
Számos megyében ezek alapján mintha már 1-2 hete enhyülőben lenne a járvány, legalábbis ha a tendenciákat nézzük!
Van azonban néhány figyelemre méltó görbe, ami ennek pont az ellenkezőjét mutatja.
Kiugró, hogy Baranya megyében meredeken emelkedik a járvány, Zala megyében is erre utal a görbe, és Veszprém Heves, illetve Tolna megyék csökkenő trendje nem meggyőző.
A megyei napi esetszámokat és a 7 napos mozgóátlagot nézve két megyében drasztikusan gyorsul a járvány, az egyik Jász-Nagykun-Szolnok megye, a másik Baranya megye.
Végül 3 megyénk (Győr-Moson-Sopron, Pest, Komárom-Esztergom) és Budapest kapcsán egyértelműen gyengülő járványkép tárul elénk főként a 7 napos mozgóátlag alapján. +
Korábban részben éppen ezeket a megyéket tekintettük járványügyi gócpontoknak, így tehát ez örvendetes fejlemény.