Az emberiség, különösen Európa népének a sorsa sohasem volt még ennyire borús…
A kicsi gazdag EU-tagállamok elutasítják a Merkel-Macron tervet, amelyet főként a dél-európai uniós országok gazdasági mentőövének szánnak.
Úgy tűnik, mintha az EU egy válaszúthoz érkezett volna.
Vagy hamarosan teljesen széthullik és Kövér Lászlónak lesz igaza, hogy 2030-ra már csak az emléke lesz meg, vagy jelentősen át kell alakulnia.
Az európai válságkezelés jelenleg elsősorban akörül forog, hogy milyen makrogazdasági módszerekkel, monetáris enyhítéssel, illetve közös uniós támogatásokkal lehetne elhárítani a bajokat, ám lehet, hogy valami egészen mást kellene a középpontba helyezni.
Lehet, hogy az EU túlélése azon múlik, hogy tagországai képesek lesznek-e közös egységes viszonyt kialakítani Kínával szemben – véli Wolfgang Münchau, a Financial Times (FT) Európával foglalkozó publicistája.
Álláspontjának az ad aktualitást, hogy az EU úgynevezett “takarékos” országai, azaz kisebb népességű gazdag tagállamai visszautasították Angela Merkel német kancellár és Emmanuel Macron francia államfő 500 milliárd eurós uniós támogatási alapjának létrehozását.
Ez nem is csoda bizonyos szempontból…
Abban egyetértenek a szakértők, hogy ennek a vitának az EU jövője szempontjából kiemelkedő jelentősége van.
Az Új selyemút program, amely szárazföldi összeköttetést kíván teremteni Kína és Európa, illetve a Közel-Kelet között, Peking legfontosabb stratégiai befektetési kezdeményezése.
Sokak szerint ezzel Kína végleg benyomulhat Európába.
Az is komoly és valós veszély sajnos, hogy bármikor komolyabb háború robbanhat ki a koronavírus okozat válság kapcsán.
Ne feledjük, egy új Világrend van alkulóban, lezárul az előző világkorszak, ez pedig természetesen súrlódásokkal járhat.
Ott volt az USA-Irán, vagy az USA-Kína konfliktus, ez utóbbi még inkább felerősödhet majd a válság lecsengését követően, mivel a koronavírus felelősei a mai napig nincsenek meg…
Az EU-t fenyegető legnagyobb veszély nem a széthullás, hanem az összetartozás fellazulása:
A brexitnél jóval nagyobb baj lenne, ha Olaszország és más tagállamok Kína felé fordulnának, utat nyitva ezzel az EU szétzilálódása előtt.
Illetve ezen felül a gazdasági válság, a brutális munkanélküli hullám, mely valamennyi országra vár…