Szép lassan, csendben “fű alatt” válik mindenkinek kötelezővé? Furcsa, bizarr, ijesztő tendencia figyelhető meg. Szerintetek mi lesz ennek a vége?
Nem vicc, és egyben szomorú is az a tendencia, ami most zajlik.
Bár korábban maga Orbán nyilatkozta a Kossuth rádióban, hogy soha nem tennék kötelezővé a felnőtt lakosság számára az oltást, azóta a járványhelyzet és a nyájimmunitás elérésének vágya számos alkalommal felülírta a korábbi kijelentését.
Azóta ugyanis a gyerekek oltását is szorgalmazzák erősen, sőt, a 60 év feletti be nem oltottakat személyesen keresik fel hogy “meggyőzzék” az oltás felvételéről.
Ha pedig nem él valaki a lehetőséggel, akkor egy papírt, egy nyilatkozatot íratnak alá vele erről… (hogy mossák kezeiket – a szerk)
Nemrégiben pedig Orbán azt is bejelentette, hogy mégis kötelező lesz a felnőttek egy részének az oltás: azoknak, akik az egészségügyben dolgoznak.
És ez még nem minden.
Parragh László azt mondta, hogy a munkáltatóknak jogilag lehetőségük lenne arra, hogy megköveteljék a dolgozóiktól a saját és a közösség biztonsága érdekében az oltást.
Vagyis akár el is bocsátható valaki, ha nem oltatja be magát a munkáltató kérésére.
A tendenciák pedig folytatódnak:
A franciáknál például nem lehet vonattal utaznia azoknak, akiknek nincs védettségi igazolványa, azaz nincsenek beoltva.
Az olaszoknál pedig a friss hírek szerint a tanároknak kötelezővé válik az oltás, azaz vagy oltatják magukat, vagy nem dolgozhatnak.
Olaszországban péntektől minden 12 éven felüli számára kötelező a koronavírus elleni védettségi igazolás (zöld kártya) az éttermekben, a múzeumokban, az uszodákban és a fürdőkben, de a szabadtéri kulturális és sporteseményeken is
– jelentették hírügynökségek.
Az igazolás meglétét szúrópróbaszerűen ellenőrzik, írja az MTI.
Ezenkívül a kormány csütörtökön rendeletet alkotott arról, hogy szeptember elsejétől minden pedagógus és a felsőoktatásban tanuló minden diák csak ilyen zöld kártyával léphet be az oktatási intézménybe, valamint csak ilyen igazolással lehet utazni a távolsági buszokon, vonatokon, kompokon és repülőjáratokon.
A pedagógusok és a diákok öt napi türelmi időt kapnak az igazolás beszerzésére, ezután felfüggesztik őket állásukból, illetve igazolatlan hiányzónak számítanak.