Vajon csak véletlen, hogy a digitális azonosítást néhány éve szabadalmaztató és bejegyző vállalat most előállt a “dédelgetett” találmánnyal?
Digitális Covid oltási útlevelet fejleszt egy csoport egészségügyi és technológiai vállalat, akik arra számítanak, hogy a kormányok, a légitársaságok és más cégek hamarosan igazolást kérnek az emberektől arra, hogy beoltották ők
Csütörtökön bejelentették a Vaccination Credential Initiative (VCI) néven ismert koalíciót – amely magában foglalja a Microsoftot, a Salesforce-ot és az Oracle-t, valamint az Egyesült Államok egészségügyi nonprofit Mayo Klinikáját.
A koalíció közölte, hogy új normákat is megpróbálnak kidolgozni annak igazolására, hogy egy adott személyt beoltottak-e vagy sem a vírus ellen. Korábban az állampolgárok oltási könyveket használtak az utazási oltások nyomon követésére, de a hatóságok ritkán kérik őket.
A dolognak az a pikantériája, hogy visszautal a Microsoft egy korábbi szabadalmához, mely állítólag évek óta készülőben volt, legalábbis tervezési fázis alatt.
Egy olyan bőr alá ültethető szenzorról van szó, mely képes lenne egészségügyi adatokat szolgáltatni “viselőjéről”.
Mielőtt a konteósok szeme felcsillanna: ez nem mikrochip, tehát nem az emberek bechippeléséről van itt szó.
A technológia bár alkalmas lenne rá, hogy más adatokat is közöljön és elemezzen, így akár “fizetni” is tudnánk ezzel anélkül, hogy magukkal kellene vinni a tárcánkat, ennek ellenére szabályozva van, hogy meddig terjedhet ki egy ilyen technológia használatának hatásköre.
Sokkal veszélyesebb – ha már a tömeges megfigyelésnél tartunk – a Kína által létrehozott több tíz millió kamerából álló megfigyelő rendszere, mely kasztokba sorolja az állampolgárokat, aszerint, hogy a megfigyelések alapján hogyan viselkednek…
“Az oltási igazolásokkal kapcsolatos kezdeményezés célja, hogy az egyének digitális hozzáférést kapjanak az oltási nyilvántartásukhoz,”
– mondta Paul Meyer, a koalíció tagja a nonprofit The Commons Project vezérigazgatója.
Már most belengették, hogy vakcina útlevél nélkül aligha leszek tömegrendezvények a világban.
Ez azért érdekes, mert Kínában Vuhanban például már milliós tömeg hömpölyög az utcákon, és nincs szükség ilyesfajta “útlevelekre”, nyomon követésre is csak bizonyos fokig.
Vagy talán már ott is tömeges megfigyelés alatt állnak az állampolgárok, ezért tartható ennyire jól kordában a vírus?