Lehet, hogy ezekkel a szögekkel feszítették keresztre Jézust, akár DNS maradványok is kinyerhetők belőle?
A Messiás személye ténnyé válhat egy meglepő tudományos felfedezés hatására. Szinte a semmiből jött de alapjaiban változtathat meg mindent, amit Jézusról és a Bibliáról gondoltunk.
Ezt a feltételezést az a frissen elvégzett elemzés támasztja alá, amely a szögekbe korrodálódott apró fa és csontmaradványokat azonosított. Az új elemzés azt sugallja,
HOGY A SZÖGEKNEK KÖZÜK LEHETETT KAJAFÁS FŐPAPHOZ,
aki a bibliai hagyomány szerint a rómaiak kezére adta Jézust, azt követelve Júdea helytartójától, Poncius Pilátustól, hogy istenkáromlás miatt ítélje halálra és végeztesse ki a názáreti Jézust.
Aryeh Shimron geológus szerint, aki az Archaeological Discovery folyóiratban júliusban publikált kutatás vezető szerzője, a Kajafáshoz fűződő kapcsolatot a legfrissebb és roppant figyelemre méltó bizonyítékok sem támasztják alá még teljesen, mint ahogyan azt sem, hogy valóban ezekkel a szögekkel feszítetté keresztre Jézust, Kr.u. 33-ban, de mindenestre, megerősítették ennek valószínűségét.
“Természetesen nem akarom határozottan azt állítani, hogy ezek a szögek a názáreti Jézus keresztre feszítéséből származnak”
– mondta Shimron a Live Science tudományos portálnak. – De vajon keresztre feszítés szegei-e? Nagyon valószínű, hogy igen – fűzte hozzá a szakember.
A 2011-ben bemutatott “A kereszt szögei” című nagy vihart kavart dokumentumfilmben Simcha Jacobovici filmrendező és újságíró vetette fel először annak lehetőségét, hogy a szegek a Kajafás-sírból származhatnak,
MERT SZERINTE A FŐPAPOT ANNYIRA GYÖTÖRTE KÉSŐBB A BŰNTUDAT JÉZUS KERESZTRE FESZÍTÉSE MIATT,
hogy relikviaként megtartotta a szegeket.
De Aryeh Shimron, aki már visszavonult az Izraeli Földtani Intézettől, azt nyilatkozta, hogy az új tanulmány súlyt adott a dokumentumfilm ötleteinek.
A Kajafásénak tartott síremléket utat szélesítő munkások fedezték fel 1990-ben, az első századi Jeruzsálem délkeleti részén.
A sírban egyebek mellett 12 díszes dobozt találtak – amelyek közül az egyikean a „Qayafa” vagyis Kajafás nevet azonosították, egy másik, virágmotívumokkal díszített dobozon pedig a „József, Kaifás fia” név szerepel arámi nyelven.
A kivégzést a történészek datálása szerint i.u. 33. április 3-án pénteken hajtothatták végre délután, amikor Jézust a Golgotán két másik elítélttel együtt keresztre feszítették.
A kutatók alaposan megvizsgálták, hogy a kérdéses szögek valóban Kajafás sírboltjából származnak-e.
A szén és az oxigén izotópjainak aránya mindkét mintacsoportban azt sugallta, hogy a leletek rendellenesen párás környezetből származnak, és mindkét szegen kalcium-karbonát lerakódást azonosítottak, amelyek áramló víz időszakos jelenlétére utalnak.
Ezek a megállapítások egyezést mutatnak a Kajafás sír környezeti körülményeivel, ami egy antik vízvezeték közelében található,
ÉS AMELYET AZ AZONOSÍTOTT NYOMOK SZERINT GYAKRAN ELÁRASZTHATOTT A VÍZVEZETÉK TÚLFOLYÁSA.
A kutatók mind a szegeken, mind pedig a sírban talált csontokon egy olyan gombafaj nyomait azonosították, ami csak nagyon nedves körülmények között él meg, és egyetlen más jeruzsálemi sírban sem találtak ilyet.
Azt hiszem, a szegek abból a sírból származnak – kommentálta Ayreh Shimron ezt a felfedezést.
Az elektronmikroszkóppal végzett elemzés során a szegeken fa részecskéket találtak, amelyeket cédrusként határoztak meg, valamint apró csonttöredékeket is.
Ezek pedig mind erősen azt sugallják, hogy valóban Jézus keresztre feszítése idejéből származnak és nagyon nagy a valószínűsége, hogy Jézus karjait döfték át vele.
ÉS MIVEL KAJAFÁS CSAK JÉZUS KERESZTRE FESZÍTÉSÉBEN JÁTSZOTT SZEREPÉRŐL ISMERT,
könnyen lehetséges, hogy a sírjából származtatott szegek is ehhez az eseményhez kapcsolódnak – bár ez még egyelőre nem teljesen bizonyított feltételezés – mondta Shimron.
Ez egy akkora jelentőségű áttörés, ami bizonyíthatja egyszer és mindenkorra azt, hogy Jézus egy valóban létező személy volt és hogy maga a keresztre feszítése is megtörtént.
Ami még izgalmasabb kérdés, az maga a csonttöredék, ami akár DNS foszlányokat is tartalmazhat.
Ez pedig elég messzire vinne ha eljátszanánk a gondolattal.
Egyesek szerint így közelebb lehet kerülni Krisztus véréhez, mások szerint egyúttal Isten létezését is bizonyítani lehetne, hiszen Jézus Isten fia volt.