A tudósok nagyjából hat órával a becsapódás előtt tudják majd megmondani, hol történik meg majd a becsapódás.
Még mindig nem tudják, hová fog pontosan zuhanni a Föld felé tartó kínai rakéta, azonban sikerült leszűkíteni a veszélyeztetett terület – írja a BBC.
Az elszabadult rakéta nagy része vélhetően elég majd a légkörbe lépve, ám egyes darabjai megmaradhatnak és becsapódhatnak, csak úgy mint a legutóbb
– akkor Elefántcsontpart területén több tetőt is megrongáltak a fémdarabok.
A jármű jelenleg a Föld körül kering, a radarok adatai alapján úgy saccolják, hogy
az északi 41,5. és a déli 41.5. szélességi fok között zuhanhat le vélhetően a hétvégén. Ebbe a sávba beleesik egész Afrika, Dél-Amerika nagy része egészen északon New Yorkig, Ausztrália, és Ázsia déli fele. Európa a legkevésbé érintett, a déli területek esnek csak bele a sávba.
A szakértők szerint nagyobb az esély, hogy a darabok a vízbe zuhannak majd, mivel a behatárolt sáv nagyobb része óceán vagy tenger.
Annak az esélyét még kisebbnek találják, hogy eltalálnának egy embert, így túlzott aggódást senkinek sem ajánlanak.
Még a hét elején derült ki, hogy hiba csúszott a Long March 5B nevű kínai rakéta kilövésébe, amely az új kínai műhold első modulját szállította a világűrbe.
A hiba következtében a rakéta elszabadult és saját pályára állt, jelenleg 27 600 km/h sebességgel halad egyre közelebb kerülve a Földhöz.
Azt, hogy pontosan hová zuhan senki sem tudja, nagyjából hat órával a becsapódás előtt fogják csak tudni kiszámolni a szakértők.