Halálos vérrögképződést idézhet elő.
Egyre több az áldozat, a gyógyszercégek pedig peren kívüli egyezséggel és pénzzel próbálják elhallgattatni a hangokat és különböző ügyeket.
Orvosi esetleírásokból tudjuk, hogy az elmúlt két évtizedben a serdülőkorúak körében nőtt a vénás tromboembólia aránya, ami összefüggésbe hozható az elhízással és a hormontartalmú fogamzásgátlókkal.
A serdülők és a fiatal felnőttek életmódjára egyre nagyobb hatással vannak az online játékok.
Egyre hosszabb a képernyő előtt töltött idő, és nem ritka az extrém hosszú mozdulatlanság.
A magyaroknak csupán 3 százaléka jár rizikófelmérő vizsgálatokra, derül ki a felméréséből.
A trombózis kialakulásának hajlamosító tényezői közé tartozik a családi előfordulás, az öröklődés, a hormonális fogamzásgátlók szedése, a műtét utáni és az egyéb hosszú ideig tartó mozgásszegény állapotok, valamint a dohányzás.
Ezen kívül számos belgyógyászati betegség fokozza a trombózis rizikót.
A családi kórtörténetben előforduló trombózis kockázati jellegével a megkérdezettek közel kétharmada van tisztában.
Az olyan speciális, kifejezetten a trombózissal kapcsolatba hozható gyakorlat, mint a rendszeres hideg, meleg váltózuhany, (finn szauna) már kevésbé ismert, mindössze a válaszadók 42 százaléka ismeri ennek jótékony hatásait.
A megkérdezett nők kétharmada szed fogamzásgátló gyógyszert és 78 százalékuk tisztában van vele, hogy a hormontartalmú szer hozzájárulhat a vérrögképződéshez.
Ezért fontos például az első fogamzásgátló tabletta használata előtti laborvizsgálatok elvégzése, melyek segítségével kiszűrhetőek a trombotikus szövődmények.
A trombózis kialakulása soktényezős folyamat, de a megfelelő mozgás, az elegendő folyadék fogyasztása, a kiegyensúlyozott étkezés, a megfelelő stressz-menedzsment és a dohányzás elhagyása jelentősen csökkenti a betegség előfordulását.
Egyre több olyan ügy kerül napvilágra, melyek során kiderült, hogy gyilkos vérrög végzett egyes áldozatokkal, vagy súlyosbította az állapotukat.
A nagy gyógyszergyárak pedig peren kívül egyezkednek ezekkel a családokkal, hogy ne robbanjon ki durvább média botrány.
Vagyis a gyógyszeripari mágnások gondolkodása úgy működik, hogy “van az a pénz”…