A Nemzeti Egészségügyi Intézetek (NIH) valóban finanszírozott egy nem kormányzati szervezetet, amely víruskutatást végzett a Vuhani Virológiai Intézetben – a kérdés csak az, hogy mi volt ezen kísérletek tényleges célja…
A szálak Vuhanba vezetnek
Az egész ügyben érintett mind a nagy politika, mind a járványvédelem helyi felelőse, dr. Anthony Fauci is. Azonban a Vuhani Virológiai Intézet és az USA közötti kapcsolat szempontjából ez még csak a jéghegy csúcsa.
Republikánus politikusok azt állították, hogy elegendő bizonyítékuk van arra, hogy az említett vuhani intézet koronavírusokat módosított, hogy azok képesek legyenek az emberek közt is terjedni, és szerették volna elérni, hogy az ügyben kétpárti vizsgálatot végezzenek – írja a BBC.
A republikánus szenátor, Rand Paul pedig mindezt még azzal is kiegészítette, hogy mindezt az USA anyagilag is támogatta az adófizetők pénzéből.
A szenátor nem spórolt a jelzőkkel, azzal vádolta Dr. Anthony Faucit, hogy „szupervírusok” előállítására vonatkozó kutatásokat támogatott az USA-ban, majd az ehhez szükséges tudást átadta Kínának. Dr. Anthony Fauci mindezt viszont határozottan tagadta.
Fauci jelenleg egyébként Joe Biden elnök tanácsadója és a Nemzeti Egészségügyi Intézetek (NIH) alá tartozó National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID) igazgatója, nem mellesleg az USA járványvédelmének az irányítója.
A szóban forgó kísérletek pedig az úgynevezett gain of function kísérletek, és Fauci azt állította, hogy ilyen kísérleteket sosem támogattak a szóban forgó kínai intézetben.
Kimérákat hoztak létre
Ma már rengeteg szakértő úgy véli, hogy az alacsonyabb biztonsági fokozatú vuhani labor támogatása igenis hiba volt.
Ezt még Baric is így gondolja. Miként pedig a Stanford Egyetem biomérnöke, Michael Lin fogalmazott:
Még ha nem is áll fenn kapcsolat a Covid19-cel, engedni, hogy hasonlóan veszélyes denevér-koronavírusokkal BSL-2 biztonsági szintű laborokban kísérletezzenek, az egy valóságos botrány.
2013-ban egy amerikai virológus, Ralph Baric egy találkozón beszélgetést folytatott a kínai Shi Zhenglivel. Baric a koronavírusok szakértője, míg Shi, aki a Vuhani Virológiai Intézet kutatója, rengeteg új koronavírust azonosított be a kollégáival a kínai denevérbarlangokban.
Sőt Shi és csapata az egyik mintában kimutattak egy új vírust, amit SHC014 kódnévvel láttak el – ez pedig az eredeti SARS egy nagyon közeli rokona volt. Egyetlen gond akadt csak vele – labroban nem sikerült kitenyészteni.
Itt jött a képbe Baric, akinek akadt megoldása a problémára – genetikai úton nem csak képes volt a genetikai kód alapján megalkotni a vírust, de a technikájával akár keresztezni is lehetett ezeket a kórokozókat, különböző „kimérákat” létrehozva.
Baric arra volt kíváncsi, hogy mi történik, ha fogja az SHC014 tüskefehérjéjét, és rárakja az eredeti SARS genetikai másolatára. A tüskefehérje a vírus azon része, amellyel az a sejtekhez (akár emberi sejtekhez) tud kapcsolódni.
Amennyiben ez a kiméra pedig képes megfertőzni az embereket, úgy egy lépéssel közelebb kerülünk azon univerzális védőoltás kifejlesztéséhez, amely a SARS-típusú vírusok teljes spektrumától megvéd. Egyébként épp azért SARS-szerű vírusokat érintett a kutatás, mert a szakértők már akkor is úgy gondolták, hogy ennek a vírusnak van nagy esélye egy újabb járványt berobbantania.
2013-ban azonban más is történt – a már említett Nemzeti Egészségügyi Intézetek (NIH) bejelentette, hogy átmenetileg felfüggeszti az összes koronavírussal (és influenzavírussal) kapcsolatos „gain of function” kutatások finanszírozását.
Ezeket ugyanis egyesével vizsgálták meg, és értékelték ki az ezt követő három évben azok veszélyes volta miatt. Ekkor Baric munkája is leállt.
Baric egy 2015-ben a SARS-szerű denevér-koronavírusokról írt munkájában maga is elismerte, hogy
mérlegelni kell az új járványra történő felkészülés fontosságát az új patogének kifejlesztésével kapcsolatos veszélyekkel szemben.
Vuhan a hunyó
„A véletlen laboratóriumi balesettel kapcsolatos találgatások valószínűleg továbbra is megmaradnak, tekintettel a Vuhani Virológiai Intézet laboratóriumaiban tárolt nagy mennyiségű denevér vírusmintára, a létesítmény közelségére a korai járvány kitöréséhez, valamint a létesítmény működési eljárásaira.”
Baric ebben az írásban megjelölte Daszak és Shi publikációját is (melyben ez utóbbi két tudós tehát elismerte, hogy a különösen veszélyes kutatásaikat egy relatíve alacsony biztonságú laborban végezték)
– csak hogy mindenki értse a célzást.
Forrás: Rakéta.hu