Már a maszkviselés visszavezetésén és további szigorításokon gondolkodnak.
Úgy tűnik, a koronavírus delta variánsa a beoltott embereket is megfertőzi, Izraelben becslések szerint az új esetek harmadába-felében a vakcinát már felvetteket fertőzhette meg a mutáns. A betegség lefolyása ugyanakkor kevésbé súlyos a Business Insider cikke szerint.
A koronavírus elleni vakcinák nem győzik le olyan könnyen a delta koronavírus-változatot, mint a többi variánst, Izraelben az új Covid-19-es megbetegedések akár fele is oltott embereket érinthet egy egészségügyi tisztviselő szerint. Az oltottak között a fertőzés megjelenése riadalmat keltett.
Becslések szerint az új fertőzések 40-50 százaléka már beoltott embereket érint, de nem tudni, hogy teljesen vagy részlegesen védettekről van szó, egyelőre még elemzik az eseteket.
Sydney-ben olyan súlyos a helyzet, hogy vesztegzár alá került az egész város.
Pénteken még azt közölték, hogy a nagyváros négy körzetét fogják lezárni, de szombaton már a több mint ötmillió lakosú metropolisz teljes lezárását jelentették be.
Az Associated Press szerint az érintett lakosok mindössze nélkülözhetetlen esetekben (például oktatás, bevásárlás illetve edzés céljából) hagyhatják el otthonaikat.
Eközben a németeknél is kezd elfajulni a delta-variáns.
A német járványügyi hatóság, a Robert Koch Intézet legfrissebb tájékoztatása szerint június 2. hetében már a hivatalosan B.1.617.2 jelű delta okozta az újonnan azonosított fertőzések 15 százalékát.
Egy héttel korábban még csak 8, azelőtt 4 százalék volt a delta variánssal fertőzöttek aránya az összes fertőzött körében.
A németek már a kötelező maszkviselés visszahozásán gondolkodnak.
Hogy miért aggódnak ennyire a delta variáns miatt? Wieler szerint míg a brutális európai harmadik hullámot kirobbantó alfa variáns esetén a hospitalizációs ráta 5 százalék volt – a fertőzöttek huszada szorult tehát kórházi kezelésre -, a delta variáns esetén ez 11 százalék.