Az energiaválság újabb brutális szintre lép, az emberek hétköznapjaira is sötét idők köszöntenek…
A Reuters hírügynökségnek elmondta, hogy a fogyasztás jelentősen meghaladja a lignitfűtésű erőművekből és a megújuló energiaforrásokból származó energiamennyiséget.
Míg a felhasználható energiamennyiség mindössze óránként 500 megawattóra, a fogyasztás eléri az óránkénti 800 megawattórát, a téli időszakban pedig több mint kétszeresére nőhet a háztartások fogyasztása, hiszen villamos energiát használnak a fűtéshez is.
EZÉRT A FOGYASZTÓK MINDEN NYOLC ÓRÁBÓL HATBAN KAPNAK ÁRAMOT, KETTŐBEN NEM.
Azonban arról nem szólt a cég, hogy mikor ér véget a megszorítás.
Koszovóban vannak érvényben ezek, de ne legyenek illúzióink, ez az egész szépen begyűrűzik más európai országokba, így akár hazánkba is.
A néemeteknél szintén nagy a baj, de az olaszoknál is kritikus a helyzet.
Nem lehet például csak 19 fokra felfűteni majd a közintézményeket, hogy az energiafelhasnáláson belül tudják tartani magukat és legyen télire elég gáz és áram.
Mint megírtuk, Európa már nyáron energiatakarékossági intézkedéseket alkalmaz, hogy elviselhetőbb legyen a tél.
Magyarországon az egyik legsúlyosabb az orosz gázfüggőség az Európai Unióban, és bár egyleőre biztosított az orosz gáz, de nem tudni, végig így marad-e a télen.
Az oroszok ha akarják, nagyon meg tudják szorongatni Magyarorzságot, akár zsarolni is tudják a kormányzatot a gázzal.
Németországban is spórolnak nem csak a gázzal hanem az árammal is.
A magánmedencék fűtését télen korlátozták, és számos város (például Berlin vagy Hannover) úgy döntött, hogy kikapcsolja az épületek és a műemlékek kivilágítását.
A központi kormányzat azt javasolja az embereknek, hogy rövid ideig zuhanyozzanak, kapcsolják le otthon a villanyt, vagy autó helyett kerékpárral közlekedjenek.
Egyes önkormányzatok kikapcsolják a meleg vizet az épületeikben, és 19 fokra korlátozzák a fűtést.
A franciáknál arra kényszerítik az üzleteket, hogy zárják az ajtajaikat, illetve a szupermarketek ígéretet tettek arra, hogy nyitás előtt csak félig kapcsolják be a világítást, a legnagyobb igénybevétel idején pedig 30 százalékkal csökkentik azt.
Az olaszoknál tervezik a közvilágítás korlátozását, a közhivatalok korábban történő bezárását vagy a műemlékek díszkivilágításának kikapcsolását. Ezen intézkedések közül több már a gyakorlatban is megvalósult olyan városokban, mint Torino.