A Harvard Egyetem tudósa szerint a látható világűr egy illúzió, és nem ősrobbanás útján jöhetett létre, hanem egy fejlett civilizáció laboratóriumában születhetett meg.
Harvard Egyetem csillagászati karának egykori dékánja, egyben több bestseller kötet szerzője, Avi Loeb a Scientific American tudományos magazinban arról írt, hogy a világunkat valóban megalkotta egy felsőbb erő.
A kozmosz tehát mindennel együttvéve egy tervezett, kitalált dolog, amit egykor egy ismeretlen “alkotó” hozott létre.
Avi Loeb most azt állítja, hogy az egész univerzum a földönkívüliek műve lehet.
Egy kísérletsorozat eredménye, ezért nem tudjuk megfejteni soha sem, hogy mikor “kezdődhetett” a kozmosz, mert ennek a laboratóriumban megalkotott kozmosznak “nincs kezdete”.
A Harvardon tanító professzor szerint A, B és C típusó civilizációk vannak, és a látható világunk egy A típusú földönkívüli társadalom által létrehozott szimuláció lehet.
Az emberiség pedig a harmadik, C kategóriába esik, ami azt jelenti, hogy mi még nem tudtunk függetlenedni központi csillagunktól, és képtelenek voltunk más bolygórendszerekben letelepedni.
Ha sikerülne a függetlenedés, akkor a B csoport tagjai lennénk, ha pedig már tudnánk laboratóriumi körülmények között bébiuniverzumokat nemzeni, akkor az A kategória úttörőinek számítanánk.