A vér maradványaiból pedig akár ki is nyerhető Krisztus DNS-e…
Liberato De Caro, a bari Nemzeti Kutatási Tanács olaszországi Krisztallográfiai Intézetének munkatársa egy kutatócsoporttal együttműködve egy “széles látószögű röntgenszórási” módszert alkalmazott a híres vászon mintáját alkotó szövet cellulóz természetes öregedésének vizsgálatára.
Arra a következtetésre jutottak, hogy szakértők által felülvizsgált kutatásuk szerint a szent lepel összeegyeztethető azzal a hipotézissel, hogy jóval régebbi, mint hét évszázados – erre a következtetésre 1988-ban karbon kormeghatározási technikák segítségével jutottak -, és körülbelül 2000 éves.
De Caro immár három évtizede használja a röntgensugarakat kutatásai során.
“Három éve kifejlesztettünk egy új módszert a vászonszövetek kormeghatározására,” – mondta a Catholic National Registernek adott interjújában. A módszert három független szakértő hagyta jóvá.
Ennek az eljárásnak számos kulcsfontosságú jellemzője van, amelyek hatékonyabbá teszik, mint a radiokarbonos kormeghatározás. Ezenkívül sokkal kevesebb szövet is elegendő a lepel tanulmányozásához – mindössze 0,5 mm x 1 mm.
De Caro rámutat, hogy a szén-14 elemzés hátránya, hogy a vizsgált textilminták könnyen szennyeződnek olyan anyagokkal, amelyek torzíthatják az eredményeket.
“Még 2019-ben Benedetto Torrisi, a Cataniai Egyetem (Szicília) égisze alatt dolgozó kutatócsoport vezetője arra a következtetésre jutott, hogy az 1988-ban végzett datálás nem volt hiteles,” – mondta De Caro.
“A textilszálakon penész és baktériumok, valamint szennyeződések vagy széntartalmú ásványok, például mészkő telepedhetnek meg, megtapadva a szálak közötti üregekben, amelyek mikroszkopikus szinten a térfogat mintegy 50%-át teszik ki, amit nehéz eltávolítani a minta tisztítási szakaszában, ami végül torzíthatja a kormeghatározási eredményeket,” – tette hozzá.
A tudósok azt állítják, hogy egydimenziós integrált adatprofilokat kaptak a torinói lepel mintájáról, amelyek teljes mértékben összhangban vannak az i.sz. 55-74-ig (az izraeli Maszada zsidó erődítmény ostromának ideje) származó lenmintából vett hasonló mérésekkel.
A mintából vett cellulóz természetes öregedésének mértéke azt mutatta, hogy a torinói lepel szövete lényegesen régebbi, mint az 1988-as radiokarbonos kormeghatározás által javasolt hét évszázad.
Az elemzés eredményei összhangban vannak azzal a hipotézissel, hogy a torinói lepel a keresztény hagyomány szerint 2000 éves ereklye, feltéve, hogy 20,0-22,5 °C-os hőmérsékleten és az ehhez kapcsolódó relatív páratartalom mellett tárolták.
Ha a vizsgálat eredményei pontosak, akkor feltételezhető, hogy a lepel Jézus Krisztus élete táján keletkezett, és a keresztény vezető temetésére használták.
EZZEL PEDIG KÖZEL VAGYUNK A KIJELENTÉSHEZ, HOGY A LEPEL HITELES ÉS VALÓDI!
Mint De Caro hangsúlyozta, kizárólag a szövet keltezéséről beszélünk, és további tudományos kísérletekre van szükség ahhoz, hogy tisztázzák a “kapcsolatát” Jézussal.
Ezek az eddigi eredmények azonban nagyon biztatóak.
Ahogyan az is érdekes tény, hogy vérmaradványokat is találtak már a leplen korábban, ezeket egy ideig tintának, festékanyagoknak gondolták.
Amikor a leplen lévő vérnyomokat DNS-vizsgálatnak vetették alá, a vér emberi vérnek bizonyult, mégpedig egy AB-s vércsoportba tartozó férfiénak felelt meg – így akár Jézusé is lehet.