Szigorú bánásmódra számíthat Magyarország a soros svéd EU-elnökség alatt.
Feledy Botond külpolitikai szakértő szerint Svédország eddig inkább a szigorúbb ellenőrzést támogatta Magyarországgal szemben,
és mint az Európai Unió soros elnöke szigorúbban is bánhat majd hazánkkal, de a svéd NATO-csatlakozás késlekedő magyar ratifikációját valószínűleg nem használják fel ellenünk.
Feledy Botond külpolitikai elemző az InfoRádiónak beszélt arról, hogy az Európai Unió gazdasága épp a svéd EU-tanácsi elnökség kezdetekor lép új korszakba.
Véleménye szerint, ha most ügyesek az uniós tagállami kormányok, egy megújuló energiára épülő, innovatívabb, a digitalizációt jól kezelő gazdaság jön létre, ilyen módon az ukrajnai háború okozta szakadás lehetőség is lesz; például az európai hadiipar talpra állására.
Beszélt arról is, hogy mivel a jogállamiság a svéd EU-elnökség négy lábának egyike, Lengyelország és Magyarország ügye bizonyára terítékre kerül ebben a félévben is.
Az uniós viták egyes részeire van befolyása a svéd elnökségnek, de a magyar kifizetésekkel kapcsolatban a kapuőr az Európai Bizottság lesz és marad. […]
– vélekedett a szakértő.
Nem mindenki ért ugyan egyet vele, de egyre több olyan vélemény van, miszerint:
Szigorú bánásmódra számíthat Magyarország a svéd uniós elnökségtől amiatt, hogy hazánk még mindig nem ratifikálta Svédország NATO-tagságát.
Ki mit gondol?
Tényleg egy igazi pörölycsapás várhat most Magyarországra a korábbi döntéseik miatt,
Orbán Viktor egyébként azt ígérte, hogy 2023 elején meg fog történni a svédek és a finnek NATO csatlakozásáról való tárgyalás, ám mindez eddig csak időhúzásnak tűnt, mondva csinált indoknak.
Ugyanakkor most, hogy a svédeknél lesz az “ostor”, talán változhat Magyarország hozáállása.
Szerintetek?